2. - Англия
  3. Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

Борнемут нанесе първата загуба на Арсенал от началото на сезона. “Черешките” спечелиха с 2:0 на “Виталити Стейдиъм”. Резервите Райън Кристи (70) и Джъстин Клуйверт (79) се разписаха. Тимът на Микел Артета игра голяма част от мача с човек по-малко, след като Уилям Салиба бе изгонен в 30-ата минута.

Тази загуба на лондончани може да позволи на Ливърпул и Манчестър Сити, които играят утре, да вземат преднина пред “артилеристите”. Трите точки пък позволиха на Борнемут да се изкачи до топ 10.

Срещата започна с предпазливи действия от страна на двата отбора и при сравнително ниско темпо. Грешка на Араухо за малко да даде възможност на гостите, но защитата на Борнемут успя да се върне и да спре атаката. Вратарят на “артилеристите” пък можеше да помогне на съперника. Негова грешка прати топката в играч на “черешките”, но ударът на Семеньо бе над вратата.

Ситуацията на терена се промени в 27-ата минута. Тогава след дълго подаване Еванилсон се измъкваше зад защитата на Арсенал, но бе съборен от Салиба. Първоначално съдията му показа жълт картон, но бе извикан да види случилото се на монитор. След това реферът смени картона и изгони бранителя на гостите. Борнемут веднага вдигна темпото, но можеше да се окаже догонващ. Мерино се озова на отлична позиция за удар, но топката отиде покрай вратата. Отговорът на домакините бе удар на Семеньо, с който Давид Рая се справи.

Междувременно Артета пуска Якуб Кивиор, който да запълни дупката в отбрана, оставена от Салиба, а потърпевш се оказа Рахийм Стърлинг, който напусна терена. Арсенал бе поставен под натиск, но Рая направи отлично спасяване в 41-ата минута. Вратарят първоначално не се намеси добре, но се реваншира, отразявайки удар на Тавърниър.

Борнемут можеше да поведе малко след подновяването на играта, но Семеньо направи голям пропуск. Той бе оставен напълно непокрит, но стреля над вратата. След почивката “артилеристите” като цяло ограничаваха съперника и не му позволяваха да стига често до опасни позиции, въпреки че бяха с човек по-малко. Те дори имаха силен период и можеха да поведат в 69-ата минута. Тогава след грешка на Кепа Мерино изведе Мартинели на великолепна позиция. Вратарят обаче се реваншира и спаси удара на бразилеца.

Секунди след тази ситуация “черешките” поведоха, като основен принос за попадението имаха резервите. След ъглов удар Джъстин Клуйверт свали към Райън Кристи и той прати топката в мрежата. Това вдъхнови още повече Борнемут и малко по-късно Семеньо направи втория си голям пропуск в мача. Той обаче не бе фатален, тъй като Еванилсон се озова зад защитата и бе съборен от Рая, а Клуйверт реализира отсъдената дузпа.

Астън Вила си тръгна с трите точки при визитата си на Фулъм на Лондон (ВИДЕО)

Бирмингамци стигнаха до победа с 3:1

Тен Хаг се спаси след обрат на Юнайтед срещу Брентфорд на "Олд Трафорд"(ВИДЕО)