2. - Българи в чужбина
  3. Анортозис би Апоел с 2:0

Анортозис би Апоел с 2:0

Пелето капитан за тима от Фамагуста

Отборът на Анортозис, в който играят трима българи, постигна страхотна победа с 2:0 в дербито срещу АПОЕЛ (Никозия) от 21-ия кръг на кипърското първенство. Станислав Ангелов изигра пълни 90 минути в мача, като изведе тима си с капитанската лента. Маркиньос също стартира двубоя и малко преди края бе заменен от другия футболист с български паспорт - Игор Томашич. Любопитен факт е, че исканият от ЦСКА Рикардо Лаборде не игра в срещата заради наказание от 3 мача.

Домакините от Анортозис решиха всичко в двубоя още в началните минути с два бързи гола. Резултатът бе открит от Жуад Заири в 10-ата минута, а Евандро Ронкато добави второ попадение за своя тим в 13-ата минута и този резултат се запази до края на мача.

Така Анортозис събра актив от 41 точки и се намира на 4-ата позиция в класирането. АПОЕЛ пък заема 3-ото място с 43 точки. Водач е АЕЛ (Лимасол) с 47 точки.