2. - Българи в чужбина
  3. Бала и Хайдук останаха близо до върха в Хърватска

Бала и Хайдук останаха близо до върха в Хърватска

Момчетата на българския спец надвиха НК Загреб с 4:2

Воденият от Красимир Балъков тим на Хайдук (Сплит) върна поне донякъде интригата за титлата в Хърватия, като постигна важен успех с 4:2 в гостуването си на НК Загреб от 19-ия кръг на местното първенство.

Така гостите стопиха преднината на лидера Динамо (Загреб) на 5 точки, но столичани тепърва трябва да изиграят своя двубой от този кръг и може отново да се откъснат на върха.

Анас Шабрини даде преднина на Хайдук още в 19-ата минута на срещата, но в 40-ата Бешарт Абдурахими възстанови равенството.

Гостите обаче набързо мушнаха нови два гола в 42-ата и 44-ата минута чрез Шабрини и Драго Габрич, а в 64-ата минута Анта Вукшич на практика окончателно уби интригата в мача вкарвайки за 1:4.

В 90-ата минута играчите на НК Загреб все пак направиха поражението си по-почетно, вкарвайки втори гол за крайното 2:4.

След този успех Хайдук има актив от 40 точки и заема второто място в класирането. НК Загреб пък се намира на 9-ата позиция с 25 точки.