2. - Българи в чужбина
  3. Иса с първи гол за новия си отбор

Иса с първи гол за новия си отбор

Българският нападател Исмаил Иса отбеляза първото си попадение, след като премина в лидера в турската втора лига Елазъгспор

Българският нападател Исмаил Иса отбеляза първото си попадение, след като премина в лидера в турската втора лига Елазъгспор. Иса пристигна в Елазъг през януари, тъй като в предишния си отбор Карабюкспор не получаваше много шансове за изява.

Днес обаче във втория си мач за Елазъг той вкара един от головете за победата с 5:3 над Чайкур Ризеспор. Мачът премина през много обрати и до почивката домакините от Ризеспор водеха с 2:0. В 55-ата минута обаче Иса намали на 1:2 с удар от 10 метра, след пас на Октай. Минута по-късно домакините вече се виждаха победители, тъй като поведоха с 3:1. От тук до края на мача обаче гостите от Източен Анадол тотално контролираха събитията на терена и вкараха четири гола, като обърнаха резултата от 1:3 до 5:3.

Исмаил Иса игра до 64-ата минута и беше оценен с две звезди.

Резервата му Гьоксю обаче вкара два гола и беше оценен с три звезди и избран за играч на мача. След този успех Елазъгспор запази 1-ото място във Втора лига с 42 точки.