2. - Българи в чужбина
  3. Изгониха Манолев в Холандия (видео)

Изгониха Манолев в Холандия (видео)

Холандският гранд ПСВ Айндховен допусна нова загуба в Ередивизие. В двубой от 25-ия кръг отборът на Станислав Манолев загуби с 3:1 гостуването си на слабака НАК Бреда и се отдалечи от първото място в класирането.

Българският национал Манолев започна много добре, като подаде за първия гол, но още в 43-ата минута напусна терена, след като получи втори жълт картон и респективно червен и остави своите с човек по-малко.

Това е втори червен картон за бившия играч на Литекс в рамките на по-малко от месец, след като получи червен картон и срещу Грьониген при загубата с 3:0, което прекъсна серията от 12 мача без загуба на ПСВ.

Двубоят започна прекрасно за гостуващия тим, след като Виналдум реализира след асистенция на Манолев в 5-ата минута. Радостта на отбора от Айндховен не траеше дълго, тъй като 7 минути по-късно домакините изравниха чрез Колк, а в 16-ата минута НАК вече водеше след попадение на Лърлинг.

Червеният картон на Манолев си каза думата и в 54-ата минута Колк с втория си гол в двубоя и направи 3:1. Шилдер от състава на домакините, обаче, също си изкара червен картон в 61-ата минута, но ПСВ нямаше сили и загуби срещата.

Така след 25 изиграни мача Айндховен има 48 точки и заема трето място в класирането. АЗ Алкмаар е лидер с 49, но има мач по-малко от ПСВ. Втори е Твенте също с 48 точки, но цели два мача по-малко от отбора на Манолев.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0