2. - Българи в чужбина
  3. Мерсин със срамно поражение в Турция, Делев не игра (видео)

Мерсин със срамно поражение в Турция, Делев не игра (видео)

Спас Делев бе извън групата на своя тим Мерсин Идманюрду при домакинското поражение на отбора с 1:5 от Сиваспор

Спас Делев бе извън групата на своя тим Мерсин Идманюрду при домакинското поражение на отбора с 1:5 от Сиваспор. Двубоят бе от 25-ия кръг на турското първенство, а това бе седма загуба за Мерсин в последните десет мача на тима във всички турнири.

Сиваспор водеше с 1:0 на почивката на мача след гол на Каракас още в 8-ата минута, а малко след подновяването на играта през втората част Килич удвои аванса на гостите. Мерсин обаче се върна в мача в 50-ата минута, след като Тисдел намали на 1:2, но в 56-ата Каракас отбеляза втория си гол в срещата, правейки резултата 3:1 в полза на Сиваспор.

Малко след като изтече час игра от началото на мача, Килич също достигна до второто си попадение в двубоя, бележейки за 4:1, а крайното 5:1 в полза на гостуващия тим бе оформено от Райнох в продължението на мача.

След поражение отборът на Спас Делев заема 12-ото място във временното подреждане с 30 пункта. Сиваспор пък е на 5-ата позиция с 41 точки.