2. - Българи в чужбина
  3. Наритаха Делев при победа на Мерсин

Наритаха Делев при победа на Мерсин

Бившият нападател на ЦСКА игра цял мач за успеха с 2:1 над Генчлербирлиги на чужд терен

Новакът в турката Суперлига Мерсин Идманюрду нанесе второ поражение на Генчлербирлиги на собствения му стадион в Анакара през този сезон. Спас Делев игра цял мач за гостите и се представи добре за победата с 2:1.

Домакините бяха по-активни, като добрата домакинска форма им даваше увереност. Мерсин обаче за пореден път показа, че през тази кампания се представя по-добре далеч от дома.

Първата част приключи при 0:0, но втората предложи цели три попадения. Мерсин поведе в 54-ата минута след гол на Висем Бен Яхия за 0:1 и се прибра плътно в половината си да брани аванса.

Домакините обсадиха полето на съперника, но така и не можеха да направят подредени и бързи атаки. Спас Делев получи много тежък удар в областта на корема при един въздушен сблъсък и остана да лежи на терена. Нисичкият нападател с номер 77 получи помощ на тъча и бързо се върна в игра.

Вместо да изравни, Генчлербирлиги допусна втори гол и то по доста нелеп начин. Вратарят на Мерсин Арикан изрита силно напред една топка, бившият играч на Бешикташ Мерт Нобре се пребори с глава, опита два удара поред, но те бяха блокирани от бранители, ала късметлийски топката все оставаше в краката му и пр третия си опит излезе сам срещу стража Кьосе и вече не сгреши за 0:2.

Все пак в продължението на мача домакините върнаха един гол. Костариканецът Рандал Азофейфа вкара от дузпа почетното попадение за 1:2.

Генчлербирлиги остава пети с 43 точки. Мерсин мръдна напред до 10-та позиция с 33.