2. - Българи в чужбина
  3. Попето с гол и 68 минути при разгром за Газиантеп

Попето с гол и 68 минути при разгром за Газиантеп

Отборът на Газиантепспор постигна нова важна победа в борбата си за оцеляване, след като днес прегази тима на Инстабул ББ с 5:0

Отборът на Газиантепспор постигна нова важна победа в борбата си за оцеляване, след като днес прегази тима на Инстабул ББ с 5:0. Срещата се игра на стадион "Камил Очак" и бе от програмата на 29-ия кръг на турската Супер лига.

Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за домакините и се представи на високо ниво, разписвайки се за 2:0. Той обаче бе заменен в 68-ата минута.

Иначе Пехливан откри резултата в 12-ата минута, а Попето удвои в 33-ата. В 60-ата Демир направи 3:0, а 12 по-късно Суме бе точен за 4:0. Крайното 5:0 пък оформи Соуса в 81-ата минута.

След успеха домакините се намират на 13-о място във временното класиране с актив от 35 точки, на 6 от зоната на изпадащите. Гостите от Истанбул пък са 9-и с 40 пункта.