2. - Българи в чужбина
  3. Терек обърка плановете на ЦСКА (видео)

Терек обърка плановете на ЦСКА (видео)

Благой Георгиев и компания измъкнаха точка от мача си с московския тим

Отборът на Терек (Грозни), където се състезава отказалия се от българския национален отбор по футбол преди няколко дни полузащитник Благой Георгиев, се добра до много важно равенство в гостуването си на един от претендентите за титлата – ЦСКА (Москва). Двубоят на „Арена Химки” завърши при резултат 2:2, а българският халф бе на терена по време на целия мач.

„Червените” откриха в 39-ата минута чрез нападателя си Вагнер Лав. Преднината на домакините бе удвоена малко след началото на втората част, когато за 2:0 се разписа Сейду Думбиа. Гостите от Грозни обаче не се предадоха и намалиха на 2:1 благодарение на Александър Павленко, който отбеляза първото попадение за Терек в 67-ата минута. Само 60 секунди по-късно Маурисио направи резултата 2:2. До края на двубоя и двата тима не успяха да си отбележат попадение и така взеха по точка от мача.

Това беше второ поредно равенство за ЦСКА в шампионата, а в момента московският тим е на 2-ата позиция във временното подреждане с 52 пункта. Лидерът Зенит е с 53, но по-късно днес домакинства на Динамо (Москва). Благой Георгиев и Терек са на 11-ото място с 27 точки. Тимът от Грозни няма победа в елита на Русия вече 9 поредни срещи.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)