2. - Българи в чужбина
  3. Веско Минев с цял мач и жълт картон при победа на Анталия

Веско Минев с цял мач и жълт картон при победа на Анталия

Българинът и тимът му се наложиха с 2:1 над Трабзонспор

Отборът на Анталияспор постигна нова важна победа в битката си за оцеляване, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Трабзонспор. Срещата се игра на стадион "Мардан" и бе от програмата на 25-ия кръг на турската Супер лига.

Българският защитник Веселин Минев отново бе титуляр за домакините, като остана на терена през всичките 90 минути, представяйки се на високо ниво. В 79-ата минута той спря хубава атака на гостите, за което получи и жълт картон.

Иначе Бойраз даде преднина на Анталия още в 3-та минута, но 16 по-късно Юмлъ изравни. Крайното 2:1 оформи Гьокчек в 76-ата минута от дузпа.

След победата домакините се намират на 10-о място във временното класиране с актив от 32 точки, на цели 11 от зоната на изпадащите. Гостите от Трабзон пък са 4-и с 42 пункта, на 2 пред 5-ия Генчлербирлиги, който обаче е и с мач по-малко.