2. - Българи в чужбина
  3. Живко Миланов с цял мач при победа на Васлуй

Живко Миланов с цял мач при победа на Васлуй

Отборът на Васлуй постигна нова важна победа в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес се наложи трудно с 2:1 над слабака Петролул Плоещ.

Българският защитник Живко Миланов отново започна като титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути.

Иначе домакините първи излязоха напред в резултата, след като Бухуси бе точен в 18-ата минута.

Васлуй обаче изравни от дузпа в 63-ата минута чрез Уесли, а крайното 2:1 оформи Станчиу в 88-ата минута.

След успеха Васлуй се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 1 пред 5-ия Стяуа, който играе в момента. Домакините от Петролул пък са 14-и с 18 пункта, на 2 от зоната на изпадащите.