ОБЗОР: Филаделфия и Милуоки се спасиха от отпадане в плейофите (ВИДЕО)

Кливланд би Орландо с точка разлика

Плеймейкърът на Филаделфия 76ърс Тайрийс Макси реализира 46 точки, а Кели Убре-младши вкара ключова стрелба, за да избегне Филаделфия отпадане от плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Филаделфия се наложи над домакина Ню Йорк със 112:106 след продължение и намали резултата в серията от първия кръг в Източната конференция на 2-3 победи.

Шестият двубой от серията е насрочен за четвъртък във Филаделфия, а ако се стигне до седма среща, тя ще се проведе в събота в Ню Йорк. Джейлън Брънсън поведе Никс с 40 точки. Те бяха на 28.2 секунди от приключване на серията при резултат 96:90, но гостите изравниха и при 97:97 мачът влезе в продължение.

Макси бе точен при 17 от 30-те си стрелби и отбеляза седем тройки за Сиксърс. Джоул Ембийд завърши с 19 точки, 16 борби и 10 асистенции за Филаделфия.

Милуоки надви Индиана със 115:93 като домакин и намали изоставането си на 2-3 победи в серията също от първия кръг на Изток. Крис Мидълтън и Боби Портис вкараха по 29 точки всеки. Бъкс контролираха събитията, въпреки че Янис Адетокунбо и Деймиън Лилард не взеха участие в мача. Гръцкият национал Адетокунбо пропуска цялата серия до момента, а Лилард не игра в последните две срещи.

Тайрийс Халибъртън отбеляза 16 точки, а Майлс Търнър добави 13 за Пейсърс.

В друг мач от плейофите в първия кръг на Източната конференция Кливланд записа домакински успех над Орландо със 104:103 и поведе с 3-2 победи в серията.

Евън Мобли спря изстрела на Франц Вагнер при оставащи 5.1 секунди от четвъртия период, помагайки на домакина Кливланд да си осигури победата над Орландо.

Донован Мичъл завърши с 28 точки за Кавалиърс, а Дариъс Гарлад реализира 17 от 23-те си точки в първата част. Мобли добави 14 точки и 13 борби.
Паоло Банкеро се отличи с 39 точки и 8 борби за Орландо Меджик.

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция