Рилецо няма спирка, повали и ЦСКА

Изненада във Варна

Походът на Рилски спортист в Националната баскетболна продължи и срещу ЦСКА сза13-а поредна победа след 92:84 (20:23, 28:21, 27:18, 17:22) в двубой от Първата шестица.

В зала “Арена Самоков” Алън Арнет вкара 17 точки за успеха, а Александър Янев завърши с 16. За тима на Росен Барчовски се отличиха Георги Боянов с 21 и Венцислав Петков с 20.

В друг мач от шампионата Черно море поднесе изненадата и победи Черноморец във Варна с 89:81 и удари рамо на самоковци.

Рилецо и Черноморец са с баланс от 19 победи и 5 загуби в челото на таблицата, докато “армейците” остават на петата позиция с актив от 13 успеха и 10 поражения.

В зала "Триадица" Левски записа убедителен успех срещу Берое (Стара Загора) с 90:59 (23:16, 23:4, 25:19, 19:20) в среща от втората шестица. Двата тима имат еднакъв баланс от 8 победи и 16 поражения.

Възпитаниците на Димитър Ангелов стигнаха до успеха след силна втората четвърт, която спечелиха с 23:4, водеха с 46:40 на почивката и до края на двубоя доминираха.

За Левски Максим Бочев записа "дабъл-дабъл" - 22 точки и 15 борби. Златин Георгиев добави 17 точки и 7 борби, Димитър Маринчешки 14 точки и 11 борби, а Лъчезар Димитров се отчете с 12 и 8 асистенции.

Николай Титков беше най-резултатен за Берое с 23 точки, 7 борби и 5 асистенции. Дарин Иванов приключи с 15 точки.

Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

ИЗВЪНРЕДНО: Везенков отива в Торонто?