ЦСКА с пета поредна победа в НБЛ (ВИДЕО)

Пета поредна победа записа баскетболният ЦСКА в първенството на НБП. "Червените" разбиха като домакини Академик Пловдив с 93:74. Подобно на първата среща между двата тима, доста от нещата се решиха в една силна четвърт за ЦСКА - този път третата.

Академик се държа отлично в столичната зала през първото полувреме, като в началната част направи силна серия от 8-0, за да поведе в резултата. Във втория период пловдивчани стигнаха и до аванс от 9 точки, след страхотна далечна стрелба.

ЦСКА изглеждаше хаотично в защита срещу изненадващи атаки на противника, който наниза 6 от първите си 7 изстрела от тройката. "Червените" все пак изравниха до края на първото полувреме и се оттеглиха при 48:46 на почивката.

След подновяването на играта вече ЦСКА взе превес, ограничи тази стрелба на Академик, който остана без тройка в тези 10 минути. Домакините дръпнаха сериозно напред, оставиха противника до 10 точки за четвъртината и почти решиха нещата. Две поредни тройки за ЦСКА в началото на последната част вече направиха разликата 20, и продължи да расте. До края вече двубоят се доиграваше за финално 93:74.

Кейлъб Уесън записа 16 точки и 15 борби за успеха, Георги Боянов отбеляза 18, а 16 - Брендън Йънг. Академик вкара общо 10 тройки в мача, 16 точки за пловдивчани записа Ренел Къмингс, 11 с 11 борби зобави Джъстин Маккол, толкова отбелязаха и Йоанис Кикрилис и Джерълд Лидел.