3. Левски укроти "биковете" от Краснодар (видео)

Левски укроти "биковете" от Краснодар (видео)

Гол красавец на Орлин Старокин донесе първата значима победа на "сините" в подготвителния период

Левски постигна първа значима победа в подготвителния период. „Сините” надиграха руския ФК Краснодар на Славолюб Муслин с 1:0. Гол красавец на Орлин Старокин в началото на второто полувреме донесе престижния успех в Анталия. Родният гранд удари и греда чрез Сержиньо Грийн в първите минути на мача. Късно през второто полувреме руснаците, за които в игра се появи и Жоазиньо, осъществиха натиск, но веднъж гредата помогна на Митрев, а на два пъти защитниците Иво Иванов и Йордан Милиев избиваха от голлинията.

В събота Левски играе последната си проверка в турския курорт – срещу българския кошмар БАТЕ Борисов, а няколко дни по-късно се прибира в България, за да се готви за втория полусезон.

Изненадващо дошлият на проби снощи тунизийски нападател Али Матлути не беше използван от старши треньора Николай Костов. За сметка на това, наставникът пусна след почивката юношите Борислав Цонев, Христо Попадийн и Антонио Вутов.

През първото полувреме левскарите разиграваха продължително в централната зона на терена. Още в 3-ата минута те можеха да открият резултата, но напречната греда попречи на Сержиньо Грийн да го направи с глава.

В 19-ата минута Шиликин за миг остана сам срещу Митрев, но вратарят успя да спаси.

Левски пробва да стигне до голова ситуация с центрирания към Иван Цветков, но безуспешно. Башлиев опита да отбележи със силен шут в 39-ата минута, но прати топката в аут. При нулево равенство приключи първата част.

За второто полувреме в игра за Левски се появиха Калво и Мулдер, а излязоха Цветков и Башлиев. Възроденият испанец се развихри и затрудни максимално вратаря на ФК Краснодар в 49-ата минута.

В следващата атака Левски откри резултата. Милиев намери топката от въздуха и с удар извън наказателното поле в горния десен ъгъл направи безпомощен стража на руския тим.

От тук насетне ФК Краснодар водеше мача. Мулдер и Митрев обаче отчаяха руснаците. Иво Иванов пък изби от голлинията удар на Марсио, а колегата му в защита Милиев повтори упражнението в заключителните минути, когато Гулишев се пробва. Веднъж и гредата помогна при шут на Дринчич извън наказателното поле.

Така Левски спечели с 1:0 и започва да мисли как да отмъщава на БАТЕ Борисов за кошмарното отпадане през сезон 2008-2009 след три дни.

„На моменти бяхме и по-добри, но това е футболът”, заяви след мача треньорът на ФК Краснодар Славолюб Муслин, който води Левски в миналото.