Локо Пловдив се издъни срещу ЦСКА 1948 и остана с празни ръце (ВИДЕО)

Две пропиляни дузпи от "смърфовете" доведоха до загубата им с 0:1

ЦСКА 1948 победи с 1:0 Локомотив Пловдив в плейофна среща за разпределение на местата от 7-о до 10-о. Двубоят на стадион „Витоша“ в Бистрица беше много интригуващ, като "смърфовете" пропиляха две дузпи, за да стигнат поне до точката.

ЦСКА 1948 първи достигна до удар в мача. След изпълнение на ъглов удар Емил Мартинов свали към Алекс Колев, който стреля с глава, но право в ръцете на Илко Пиргов.

В следващите минути темпото бе ниско и до положения пред двете врати не се стигаше.

Първият изстрел по посока на вратата на домакините дойде чак в 32-ата минута, когато Александър Василев опита да затрудни Даниел Наумов с удар от доста далеч, но шутът му бе неточен. В 33-ата минута Милош Петрович прати топката високо над вратата с удар от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Локомотив Кристиан Гомис подари топката на Георги Русев, който стреля към опразнената от Пиргов врата, но Бидунга изчисти малко пред голлинията в ъглов удар. След изпълнението му "червените" поведоха, след като Ивайло Чочев изпревари Бидунга и засече с глава центриране на Георги Русев, като не остави шансове на Даниел Наумов.

В 45-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар към Райън Бидунга, който стреля с глава в аут.

Четвърт час след началото на втората част Алекс Колев стреля с глава към вратата на Илко Пиргов, но вратарят улови без проблеми.

В 67-ата минута Локомотив Пловдив получи дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов. Зад топката застана Парвиз Умарбаев, Даниел Наумов спаси, Бидунга добави на празна врата и реализира, но бе навлязъл в наказателното поле преди изпълнението и голът не бе зачетен.

"Смърфовете" пропуснаха и втори 11-метров наказателен удар в 75-ата минута, който получиха за нарушение на Марио Топузов срещу Петър Витанов. Зад топката застана Бирсент Карагарен, но стреля слабо и Наумов улови.

В 81-ата минута Галин Иванов получи топката в наказателното поле, върна я към Мартин Тошев, който стреля от движение, но Илко Пиргов спаси.

В 88-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на домакините, топката се озова в краката на Кристиан Гомис, който от непосредствена близост не успя да уцели вратата.

ЦСКА 1948 - ЛОКО ПД 1:0