3. Локо (Сф) се върна в играта за Европа - 2:0 срещу Черноморец

Локо (Сф) се върна в играта за Европа - 2:0 срещу Черноморец

Два гола на резервата Балдовалиев донесоха успеха, пета поредна загуба за тима на Балъков.

Локомотив (Сф) победи Черноморец с 2:0 на стадион „Лазур” в Бургас. Два гола за гостите от столицата отбеляза Зоран Балдовалиев, след като се появи в игра през втората част. Загубата за Черноморец е четвърта поред. Играчите в синьо не пропуснаха да изработят и дежурния си червен картон. Нилтон Кардосо бе изгонен за трети път, след като се появява като резерва, а с това и изработи седмия червен картон за тима от началото на сезона.

Играта през първата половина бе равностойна. И двата тима имаха своите възможности пред противниковата врата, като Черноморец можеше да се похвали с лек превес в това отношение. Темпото в началото на двубоя бе завидно бързо и играчите на домакините впечатлиха с комбинативна и разнообразна игра.

Гостите от София бяха предпочели да възприемат по-дефанзивен подход към мача. Играчите на Драгомир Окука играеха основно на контраатаки, но това не им попречи да застрашат вратата на Паскал Борел.

Първото опасно положение в срещата бе създадено от Адриан Фернандес, който стреля от дистанция. В средата на полета си топката внезапно измени траекторията си и изненада Валентин Галев. В 24-ата минута Адриан Фернандес се озова в основната на най-чистото положение за „акулите”. Високо подаване от средата на терена бе насочено в пеналта на Локомотив. Там между двама защитници в червено-черни екипи Фернандес успя да се пребори за топката, овладя и стреля мигновено. Кълбото прелетя встрани от вратата, но спря в мрежата, което заблуди всички на резервната скамейка на Черноморец.

Иван Бандаловски показа добри дрибльорски качества, пробивайки самостоятелно в половината на домакините. Националът се озова в наказателното поле, откъдето отправи силен шут, но малкият ъгъл намали точността му и топката попадна в ръцете на Борел.

Втората част бе далеч по-интересна в сравнение с предхождащата я половина. Черноморец отново започна с натиск в половината на Локомотив. В 50-ата минута Марсио Нуно бе изведен сам срещу Валентин Галев, но не успя да отправи изстрел. В 57-ата минута влезлият като резерва Зоран Балдовалиев стъписа домакините с гол от нищото. Нападателят се озова непокрит на границата на малкото наказателно поле на домакините и с лекота засече центрирането на Мартин Камбуров от десния фланг за 1:0. Само две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като директен червен картон получи Нилтон Кардосо. Последният в защита повали откъсващия се към вратата Мартин Камбуров . Десет минути по-късно с втория си гол за мача Балдовалиев удвои преднината на гостите. Македонецът получи отличен пас от Дерек Асамоа и с лекота преодоля стража на домакините.

До края на полувремето домакините не успяха да намерят правилния път към гола и за четвърти пореден път претърпяха загуба в родното първенство.

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо