3. НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски 0:0

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски 0:0

Йонас Там отново с червен картон, гледайте дербито тук…

Ботев (Пловдив) е домакин на Левски в дербито от XI кръг на футболната ни efbet Лига.

Мачът на „Колежа“ стартира в 20:00 часа и е малко по-специален за треньора на гостите Станислав Генчев, който бе начело именно на Ботев преди да поеме Левски и за първи път се завръща в Пловдив.

Преди началото на очаквания с огромен интерес сблъсък гостите заемат второто място във временното класиране с 25 точки, докато Ботев има 19 в своя актив.

Левски е в серия от 3 победи и дотук през сезона загуби само от Лудогорец в Разград, докато Ботев се завръща в Пловдив след 4 поредни визити.

Мачът е пряко в ефира на Диема спорт и Novsport ще проследи развитието му в реално време, докато нашите посетители могат да гледат Ботев (Пловдив) – Левски на ЖИВО ТУК.

Ботев (Пловдив) – Левски 0:0

Атмосферата на новия стадион в Пловдив бе отлична, за което помогнаха двете агитки, а символично началния удар даде главният актьор в биографичния филм „Гунди: Легенда за любовта“ – Павел Иванов.

Първите минути преминаха в бързо темпо, макар че още в началото срещата бе прекъсната заради гъст дим на терена, затрудняващ видимостта, вследствие на пиротехниката от ултрасите на двата отбора.

В 8-ата минута бившият играч на гостите и настоящ капитан на домакините Ивелин Попов изведе Кристиан Нвачукву отляво, а той центрира. Топката рикошира, след което стигна до свободния Вини Трибуле, който я прати в опразнената вратата.

След това обаче попадението беше преразгледано с помощта на ВАР и отменено заради засада.

Левски отговори с 2 добри атаки, една от които завърши с опасен удар по диагонала, който бе спасен с вещина от Ханс Кристиян Бернат.

В 20-ата минута Мустафа Сангаре шутира силно под гредата, но Бернат изби в корнер. При него Алекс Колев и Сангаре си попречиха взаимно и вместо попадение, насочването с глава на френския таран излезе в аут.

Ехидже Укаки трябваше да напусне принудително в средата на първата част, след като се хвана за дясното бедро, вместо него в игра се появи Никола Илиев.

В 26-ата минута опасно центриране отляво стигна до Никола Илиев, който стреля отблизо. Матей Маркович показа бърз рефлекс и спаси. След това прозвуча и сигнал за засада.

В 28-ата минута Кристиан Димитров стреля с глава след корнер, но слабо.

В 36-ата минута играта беше спряна, след като Карлос Охене получи удар в главата. Все пак футболистът на Левски продължи в мача без проблеми.

Левски продължи да се окопитва на „Колежа“, като в 39-ата минута имаше изсипана топка в наказателното поле на Ботев Пд. При получилото се меле Мустафа Сангаре шутира между купа от играчи. От непосредствена близост таранът изгледа как Ханс Кристиан Бернат сътворява едно от спасяванията на сезона с левия си крак.

Във втората минута на даденото от съдията продължение, Антоан Конте се отличи с добра намеса в отбора, след като в последния миг пресече центриране към Алекс Колев, което само след секунди щеше да бъде отиграно с глава от национала на България.