Във Враца: Ботев спечели битката на дъното с Етър (ВИДЕО)

„Болярите“ играха почти цял мач с човек по-малко и паднаха с 0:2

Ботев (Враца) постигна дебютна победа през месец април, след като спечели с 2:0 домакинството си на Етър (Велико Търново).

Гостите играха с човек по-малко през почти целия мач, който откри последния редовен кръг от футболната ни efbet Лига, тъй като още в 10-ата минута червен картон получи Серин Файе.

Това улесни задачата на домакините и те спечелиха битката на дъното, като взеха реванш за загубата си във Велико Търново по-рано през сезона с попадения на Мартин Смоленски (32) и на Даниел Генов (90+4).

Благодарение на успеха си Ботев (Враца) вече има 22 точки като остава на предпоследното място, докато Етър е здраво закотвен на дъното с едва 14 в своя актив.

Днес Етър остана с човек по-малко още в десетата минута, когато Принц Мбаке бе изгонен с втори жълт картон. Така Ботев получи възможност да натисне и след още десетина минути Мартин Смоленски качи топката на главата на Браян Переа, който обаче не уцели вратата.

Смоленски сам се разписа в 32-та минута, когато получи подаване пред наказателното поле и стреля от дъгата. Топката пък се отклони от Георги Александров и влезе в десния ъгъл на вратата на Ангел Мартинов.

Етър отговори само три минути по-късно. Иван Василев получи извеждащ пас от Хосекарлос ван Ранкин, но неговият удар бе избит от Красимир Костов. "Болярите" така и не стигнаха до по-чиста ситуация през второто полувреме и Ботев спечели домакинството си.

Врачани стигнаха до второто попадение в третата минута на добавеното време. Клери Сербер напредна по дясното крило и изпрати топката пред вратата на гостите, където Даниел Генов я засече и оформи крайния резултат.

Ботев (Враца) – Етър 2:0
1:0 Мартин Смоленски (32)
2:0 Даниел Генов (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа /к/, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 11. Ласана Ндиайе, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 77. Стефан Велев;

Резерви: 1. Любомир Василев, 21. Бабукар Траоре, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 5. Петко Ганев, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков;

Треньор: Христо Янев;

Етър: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров /к/, 6. Горка Ларучея, 13. Дидис Пита, 94. Жан-Марк Тибуе, 9. Иван Василев, 18. Йоахим Карсела, 7. Кольо Станев, 2. Хосекарлос ван Ранкин, 17. Атанас Атанасов, 44. Серин Файе;

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 19. Александър Мишов, 5. Килиън Гюсъм, 20. Клифорд Ярен, 10. Ловре Кнежевич, 33. Луис Кордова, 24. Шахредин Букхолда, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран;