НА КРАЧКА ОТ 13-ТА: Лудогорец се разправи и с Арда (ВИДЕО)

"Орлите" на 11 точки от втория Черно море

Лудогорец победи Арда с 2:0 в домакински мач от 29-ия кръг в efbet Лига. Така "орлите" натрупаха 12 поредни победи, като последната загуба е през миналата година в двубой със Славия.

В класирането Лудогорец е лидер със 72 точки и вече е на 11 пред втория Черно море и 12 от ЦСКА. Арда пък заема осма позиция с 39 пункта. С успеха си днес, разградчани имат нужда от още две победи, за да си гарантират титлата.

Арда можеше да изненада Лудогорец още в 3-ата минута. Офор Чинонсо подаде към Борислав Цонев, който от границата на наказателното поле на Лудогорец отправи диагонален удар, но топката срещна напречната греда.

Десет минути по-късно Лъчезар Котев намери с много добър пас в наказателното поле на Лудогорец, Станислав Иванов, който стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт. След това Борислав Цонев пропусна да вкара в опразнената врата. Лудогорец поведе с 1:0 срещу Арда Кърджали в 30-ата минута. Руан Секо подаде към Рик Джонатан, който след това сложи топката на главата на Квадво Дуа, а той прецизно я насочи във вратата на Анатолий Господинов.

Лудогорец направи резултата 2:0 в 42-ата минута. Бърнард Текпетей изпълни тъч, с който намери Якуб Пьотровски в наказателното поле на Арда. Лъчезар Котев не успя да се противопостави на Пьотровски, който след това от малък ъгъл вкара топката във вратата на Господинов.

Христо Митев влезе в игра на полувремето на мястото на Ебенезер Принц. Само след три минути игра Христо Митев извърши нарушение срещу Бърнард Текпетей, който получи пас и изскачаше сам срещу Анатолий Господинов. Никола Попов маркира нарушението и първоначално показа жълт картон на защитника. Видео-асистент реферът Радослав Гидженов извика Попов да преразгледа ситуация, след което главният съдия промени първоначалното си решение и изгони Митев с директен червен картон.

Ел Мами Тетах се пребори за топката с Якуб Пьотровски в 83-ата минута, а след това го финтира и подаде отлично към Станислав Иванов, който бе на много добра позиция, но не успя да порази целта, а стреля встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов.

Минута по-късно след центриране в наказателното поле на Арда, Чочев стреля с глава, но право в ръцете на Господинов.

Лудогорец - Арда 2:0