10 ОТ 10: Лудогорец мина и през Пирин (ВИДЕО)

Автогол и Нареси осигуриха победата

Лудогорец възстанови преднината си от шест точки на върха, след като надви с 2:0 Пирин в последния мач от неделната програма на efbet лига. Разградчани не успяха да отбележат преди почивката, но автогол на Николай Бодуров даде тон за успеха преди Педро Нареси да оформи крайния резултат.

Така шампионите записаха десетата си поредна победа в шампионата, като за последно изпуснаха точки в края на ноември 2023г. при загубата от Славия.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с ниско темпо, като в 6-ата минута мачът бе прекъснат заради запалените от феновете на "орлетата" димки и факли. След 5-минутно прекъсване, срещата бе подновена.

В следващите минути положенията пред двете врати бяха рядкост.

Първият опасен удар в мача дойде в 27-ата минута, когато Рик Джонатан центрира топката към границата на вратарското поле. Там Педро Нареси отигра с глава, но не намери очертанията на вратата на Максим Ковальов. Минута преди края на редовното време на първото полувреме гостите от Разград имаха претенции, че при удар с глава на Георги Терзиев при центриране в наказателното поле, топката е ударила Венцислав Бенгюзов в ръката. Главният съдия Георги Гинчев обаче подмина ситуацията, а от ВАР Волен Чинков и Дениз Соколов не го повикаха да преразгледа ситуацията.

В 58-ата минута Рик Джонатан преодоля Арно Лузайадио на лявото крило. Последва остро центриране по земя във вратарското поле. Там Николай Бодуров опита да изчисти топката, но не прецени движението на крака си и прати топката в собствената си врата, за да направи 1:0 за Лудогорец.

В 74-ата минута Лудогорец направи страхотна комбинация в половината на Пирин. Топката стигна до Рик Джонатан, който бе фронтално пред вратата. Той подаде към намиращия се на границата на наказателното поле Руан Круз. Резервата пусна елегантен пас с пета към включилия се от втора позиция Педро Нареси и халфът с удар по земя преодоля Ковальов.

Пирин - Лудогорец 0:2
0:1 Бодуров 58 (автогол)
0:2 Педро Нареси 74

Стартови състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 18. Арно Лузайадио, 7. Асен Дончев, 73. Венцислав Бенгюзов (К), 28. Виталийс Ягодинскис, 27. Георги Върбанов, 14. Данило Полонский, 11. Иван Тасев, 5. Николай Бодуров, 19. Юго Комано

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 17. Сон, 24. Оливие Вердон (К), 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 88. Тодор Неделев