С доза късмет: Ботев (Враца) взе точка от Бистрица (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 остана извън топ 6 и без победа през годината

ЦСКА 1948 остана без победа във футболния ни елит през календарната година, след като фиксира равенство 0:0 с гостуващия Ботев (Враца) в мач от XXVII кръг на efbet Лига.

Срещата в Бистрица предложи много битка, почти 40 нарушения и 5 жълти картона, като домакините имаха териториален превес, но не можаха да се възползват от шансовете си, а в добавеното време резервата Антонио Вутов удари греда от свободен удар.

С ремито ЦСКА 1948 спря серията си от 4 шампионатни загуби и вече има 38 точки, с които остава извън топ 6 за сметка на дебютанта Крумовград.

Ботев (Враца) също имаше своите положения, ала ги пропусна, но пък влезе в поредица от 3 двубоя без поражение и е предпоследен в класирането с 18 точки.

Двубоят в Бистрица започна равностойно и остана такъв до почивката.

В 28-ата минута гостите пробваха да застрашат вратата на ЦСКА 1948. Марко Мажуга стреля от границата на наказателното поле. След рикошет топката излезе в ъглов удар. Смоленски го изпълни, а Мартин Бачев стреля с глава над напречната греда.

Секунди по-късно Петър Маринов трябваше да се намесва. Клери Сербер беше изведен в наказателното поле. Неговият удар по диагонала беше много слаб и в тялото на стража.

Десетина минути преди почивката Симеон Василев направи хубаво центриране от десния фланг. Емил Ценов скочи, но остана под топката и не нанесе сполучлив удар с глава – аут.

В 37-ата минута Евгений Сердюк пробва късмета си с шут от далечно разстояние. Федерико Бариос внимаваше и съумя да избие.

Картината не се промени особено и след почивката. ЦСКА 1948 започна с две атаки, които обаче не намериха целта. При първата Емил Ценов стреля в аут след центриране от ъглов удар. С риск да си вкара автогол Даниел Генов се хвърли на шпагат и изчисти в нов ъглов удар. А в 53-ата минута Мартин Бачев спря атака, за да не излязат трима "червени" сами срещу вратаря.

В 80-ата минута Мартин Смоленски се оказа на стрелкова позиция. Брайън Переа свали топката на младия нападател, който обаче от границата на наказателното поле ритна високо. Само две минути по-късно Даниел Генов можеше да нанесе голов удар за врачани, но диагоналният му шут излезе в корнер след рикошет.

В последните пет редовни минути Педриньо и Антонио Вутов опитаха шанса си да вкарат, но и двамата не улучиха рамката на вратата на Бариос. Буквално в 90-ата минута Вутов получи още една възможност. Изстрелът му от свободен удар обаче се отби в долната част на лявата греда и отлетя към страничната линия. Секунди по-късно Мартин Бачев предотврати нова ситуация за гол на домакините.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис Кантанхеде, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов – К, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов 25. Евгений Сердюк, 28. Неделко Пишчевич;

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа – К, 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев, 18. Диого Барбоса.