11 ПОРЕД! Лудогорец превзе и Бистрица, дръпна с 9 точки на ЦСКА (ВИДЕО)

Матиас Тисера носи 1:0 над ЦСКА 1948

Лудогорец е все по-близо до 13-та поредна титла след 1:0 над ЦСКА 1948 в отложен мач от VIII кръг на efbet лига.

В Бистрица първият успех на "орлите" в полите на Витоша срещу "червените" дойде след късно попадение на Матиас Тисера.

През всички 90 минути гостите от Разград бяха по-агресивният и търсещ успеха отбор, но пропуски на Руан Крус и Бърнард Текпетей лишиха "зелените" от по-убедителен резултат.

Това бе и 11-а поредна победа за лидера в елита, който вече има 9 точки аванс пред ЦСКА.

Логично, двубоят започна с превес на "орлите", които лишиха съперника от домакински натиск. Първата опасност дойде от Тодор Неделев, стрелял от фаул.

Скоро след това халфът бе изпреварен в сетния миг преди да нанесе удар в наказателното поле.

В средата на полувремето Рик Джонатан пропусна да се възползва от грешка на Маринов, за да открие резултата.

Минута по-късно Руан Крус бе намерен перфектно от Тодор Неделев, но и този  път "орлите" не съумяха да реализират, след като бразилецът разтресе напречната греда.

В края на полувремето и Текпетей удари страничния стълб, а двата тима се прибраха при нулево равенство.

След почивката "червените" намериха начин да се противопоставят на лидера и до известна степен ограничиха положенията пред собствената си врата.

След час игра Георги Дерменджиев, треньорът на гостите, пусна Квадво Дуа за сметка на Руан Крус.

Последваха равностойни минути, лишени от положения, но отбраната на ЦСКА 1948 все пак се пропука.

В 82-ата минута многоходова атака на "орлите" намери Пьотровски, който продължи към Кайо Видал, който технично намери Матиас Тисера пред вратарското поле и с едно докосване той прониза Маринов.

В заключителните минути домакините натиснаха "орлите" в опит да достигнат поне до точката. В продължението удар на Карагарен бе спасен безпроблемно от Серджио Падт.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов (к), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Димитров;

Резерви:, 32. Иван Василев, 9. Бирсент Карагарен, 20. Антонио Вутов, 28. Неделко Пишчевич, 30. Михаил Цонев, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгуинда;

Треньор: Валентин Илиев;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 4. Динис Алмейда, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски (к), 7. Рик Джоната, 17. Хавиер Гомес-Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 99. Руан;

Резерви: 12. Симон Слуга, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Раи Насименто , 26. Сонко Сундберг, 77. Кайо Видал , 90. Спас Делев;

Треньор: Георги Дерменджиев;

Главен съдия: Валентин Железов, Бургас.