НАЙ-ПОСЛЕ! Ботев (Пловдив) с първа победа (ВИДЕО)

"Канарчетата" стигнаха до успех с 2:1 над Етър на "Ивайло"

Ботев Пловдив най-накрая постигна първа победа през сезона след успех с 2:1 над Етър Велико Търново. В герой за “канарчетата” се превърна Антоан Бароан, който отбеляза в 89-ата минута. Попадението беше признато, въпреки че Йонас Там играе с ръка в хода на ситуацията.

Първата опасност беше в полза на Ботев Пловдив в 6-ата минута. Мартин Секулич открадна топката от защитник на Етър и вместо да стреля, реши да подава към Самюел Акере. Топката остана зад крилото на "канарчетата" и ударът му отиде високо над вратата.

В 14-ата минута Ботев прати топката в мрежата чрез Реда Рабей, но попадението беше отменено правилно заради засада.

Четири минути по-късно дойде първият точен удар в полза на Етър след хубав удар от воле на Шахредин Букхолда. Хидайет Ханкич спаси без проблем.

В 18-ата минута Ботев Пловдив беше близо до откриване на резултата. Янис Карабельов се оказа на добра позиция в наказателното поле, но Рабей му вземе топката и стреля над напречната греда.

В 36-ата минута Ханкич и Йонас Там допуснаха сериозна грешка, която прати топката в краката на Букхолда, но той не видя, че няма човек на вратата и не отправи хубав изстрел.

Шест минути по-късно Секулич направи огромен пропуск. Той получи топката от Акере и на празна врата прати топката в обсега на Мартин Величков.

Само 90 секунди след началото на втората част дойде най-опасната ситуация за Етър в мача. След центриране Букхолда стреля с глава и уцели напречната греда, а при добавката Мартин Тошев прати топката над вратата на Ханкич.

В 66-ата минута Ботев Пловдив откри резултата. Рабей получи в наказателното поле и върна към Ивелин Попов, който беше на границата наказателното поле. Той направи залъгващо движение и стреля с по-слабия си ляв крак. Ударът му беше достатъчно силен и Величков не успя да се намеси.

Радостта за "канарчетата" продължи само шест минути. Кольо Станев проби по дясното крило и подаде на току-що появилия се на терена Николай Янков, който изравни резултата.

В 76-ата минута Ивайло Димитров изпълни пряк свободен удар, който мина встрани от вратата на Ханкич.

Четири минути по-късно Ботев получи правото да изпълни опасно статично положение от границата на наказателното поле, но Рабей стреля в стената.

В 85-ата минута Акере отправи опасен удар, но Величков спаси.

Четири минути по-късно Антоан Бароан си помисли, че е отбелязал победния гол за Ботев Пловдив. Георги Ангелов допусна сериозна грешка, която позволи на нападателя да вкара при завръщането си в игра. Това е първи мач за Бароан през сезона. След разглеждане с ВАР попадението беше зачетено, въпреки че от повторенията се видя, че Там игра с ръка по-рано в хода на ситуацията.

Етър - Ботев (Пловдив) 1:2