Пестелив ЦСКА преди рестарта (ВИДЕО)

Каранга с неофициален дебют и два отменени гола

ЦСКА не впечатли в последната си контрола преди подновяването на шампионата, но все пак спечели с 1:0 срещу Септември (София).

На тренировъчната база в Панчарево единственият гол във вратата на лидера във Втора лига реаизира централният бранител Християн Петров.

Националът на България се разписа след почивката с глава, засичайки центриране от ъглов удар. Две попадения на записалия първи минути след завръщането са на "Армията" Фернандо Каранга пък бяха отменени.

Балансът за тима на Нестор Ел Маестро в проверките e положителен - 4 победи и 2 поражения.

Двубоят започна с положение пред Димитър Евтимов, който трябваше да улови удар на Виктор Очай от границата на наказателното поле.

В 9-ата минута Фаетон задържа продължително време топката, нахлу в наказателното поле на съперника и стреля, но ударът му мина над целта.

10 минути по-късно Хайнц бе оставен да овладее топката в наказателното поле на Септември, след което върна към Фаетон, но ударът му бе блокиран от Асен Георгиев.

В 21-ата минута Каранга се разписа, но попадението му бе отменено заради нарушение срещу вратаря Димитър Шейтанов.

Минути по-късно още едно попадение на ЦСКА бе отменено, след като Иван Турицов, асистирал на Каранга, се бе озовал в засада.

В 36-ата минута "червените" впечатлиха с комбинация, а Шейтанов със спасяване. Фаетон намери технично Хайнц в наказателното поле, а последвалият силен удар на халфа бе избит в ъглов удар от вратаря на Септември.

Полувремето завърши с удар на Фаетон, спасен безпроблемно от юношата на Левски.

На почивката Мартин Тошев бе сменен от Иво Михайлов в състава на тима от Втора лига.

В 55-ата минута Каранга проби в наказателното поле на гостите, но бе неутрализиран от Асен Георгиев в сетния миг. Голът дойде 2 минути по-къкно, когато Християн Петров с глава засече центриране от ъглов удар за 1:0.

В 72-ата минута дойде и най-добрата възможност за Септември - Симеон Александров бе намерен на фланга, последва силен диагонален удар, париран от резервния вратар Мартин Орлинов, който спаси и последвалата добавка.

10 минути преди края на срещата Естрада направи невероятен пропуск, след като получи топката на границата на вратарското поле, но ударът му нацели тялото на бранител на съперника.

ЦСКА - Септември 1:0

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон и 9. Фернандо Каранга

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 17. Стоянов, 5. Асен Георгиев (К), 4. Иван Арсов, 8. Захари Атанасов, 6. Виктор Очай, 13. Йордан Йорданов, 16. Симеон Александров, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 7. Мартин Тошев