Съперникът на Ботев (Пд) в ЛЕ надви ЦСКА 1948

"Червените" загубиха с 1:2 от Марибор първата си контрола на словенска земя

Съперникът на Ботев (Пд)  в ЛЕ надви ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 загуби с 1:2 от Марибор в първата си контрола на словенска земя. Именно словенците са и първият съперник на Ботев Пловдив в Лига Европа. Столичани ще се изправят още срещу Ференцварош, Динамо Загреб и Олимпия Любляна по време на лагера си в Словения.

Отборът на Валентин Илиев започва сезон 2024/25 с визита на Черно море в първия кръг от efbet Лига на 19 юли, а на 25 ще посрещне Малишева (Косово) или Будучност Подгорица (Черна гора) в първия квалификационен кръг от Лигата на конференциите.

В 12-ата минута Марибор имаше добра възможност да излезе напред в резултата след добра контраатака, като се стигна до удар към долния десен ъгъл от страна на Редуан Бурле, но Алекс Божев внимаваше и изби топката в корнер.

В 24-ата минута след грешка на Фета в опит да изчисти топката, тя попадна в краката на Бирсент Карагарен, който нанесе удар от воле с по-слабия си ляв крак, но вратарят улови през никакви проблеми.

Минута по-късно Марибор бе много близо до попадение, след като Едгар Бугре получи топката на границата на наказателното поле и шутира към левия ъгъл, но бе спрян от страничния стълб.

В 34-ата минута Бирсент Карагарен нанесе опасен удар по земя, който Юг успя да избие в корнер, а от последвалото центриране не последва нищо интересно.

Първата част се доигра на доста ниски обороти, като положения пред двете врати липсваха. По този начин ЦСКА 1948 и Марибор се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

В 48-ата минута словенският тим излезе напред в резултата. Реян Даскалов допусна грешка при изнасянето в средата на терена и Мартин Милец отне топката, като напредна и стреля от далечна дистанция, а токата тупна коварно и влезе във вратата за 0:1.

В 57-ата минута Валентин Илиев смени целия си състав. Само минута след това ЦСКА 1948 възстанови равенството. След много лошо върната топка назад към вратаря на Марибор Евгений Сердюк отне топката и я пусна към сложилия капитанската лента Парвиз Умарбаев, който нанесе много красив удар, с който преодоля вратаря за 1:1.

В 70-ата минута Якупович пробва да отбележи втори гол за Марибор с удар от далечна дистанция, но топката прелетя високо над вратата на ЦСКА 1948. В 82-рата минута Марибор отново поведе. След хубава атака на словенците вкаралият първото попадение в срещата Милец пусна пас зад гърба на отбраната за Арнел Якупович, който с елегантен шут към долния десен ъгъл се разписа за 1:2.