3. Швейцарски аматьори отнесоха само петица от "бебетата" на Пенев

Швейцарски аматьори отнесоха само петица от "бебетата" на Пенев

ЦСКА разгроми шестодивизионния ФК Визенданген с 5:0

Отборът на ЦСКА разгроми с 5:0 швейцарския шестодизионен ФК Визенданген в последната си контрола на турска земя.

Головата сметка бе открита от Николай Дюлгеров в 42-ата минута, а останалите четири попадения паднаха след почивката. В 49-ата Карачанаков удвои, а в 57-ата минута Станислав Костов направи резултата 3:0. Седрик Чуто покачи в 85-ата минута, а три по-късно швейцарците си отбелязаха автогол, фиксирайки крайното 5:0.

Димитър Пенев заложи основно на млади футболисти и играчи, които не са получили достатъчно възможности за изява по време на подготовката. Като централна двойка бранители пък започнаха двамата нови Илиас Хадад и Стефан Тико. Единственият по-опитен футболист в състава на „червените” бе Иван Бандаловски.

Очаквано „армейците” имаха пълно превъзходство през целия двубой. Сгъстената отбрана на швейцарците, които рядко преминаваха центъра, обаче попречи на младите български футболисти да открият рано резултата.

Отборът на ЦСКА създаде куп положения пред противниковата врата и още през първата част нацели три греди при неточни удари на Карачанаков, Мечев и Йовчев, последният от които не успя да вкара в напълно опразнената врата.

Все пак в 42-ата минута Николай Дюлгеров разпечата швейцарската мрежа с великолекно изпълнение на пряк свободен удар от около 30 метра.

Четири минути след почивката и Антон Карачанаков блесна с уменията си да изпълнява статични положения. Бившето „орле” се разписа с удар от границата на наказателното поле, пращайки топката неспасяемо точно под гредата в горния десен ъгъл на вратата.

Резултатът доби класическо изражение в 57-ата минута, когато влезлият на почивката камерунец Седрик Чуто навърза няколко бранители и загуби топката в наказателното поле, но Станислав Костов успя да отнеме и с удар от десетина метра матира швейцарския стаж за трети път. Още в следващата атака и Станко Йовчев можеше да запише името си сред голмайсторите, но отново нацели гредата.

Постепенно силите на аматьорите, които предната вечер се бяха забавлявали до късно в лоби бара на хотела, ги напуснаха техните атаки завършваха малко преди централната линия на терена, докато „червените” правеха каквото си поискат.

В 85-ата минута Седрик Чуто получи подаване от Карачанаков и със страхотна тупалка от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 4:0.

Три минути по-късно пък в опита си да изчистят центрирана топка от камерунеца, двама бранители на Визенданген се сблъскаха и си отбелязаха нелеп автогол.

Така отборът на ЦСКА приключи лагера си в Турция с разгромна победа като равносметката от изиграни контроли е три успеха и три поражения. Утре "червените" се прибират в България, но не е изключено, при евентуално отлагане на началото на първенството, да заминат отново на лагер в чужбина.

Състав на ЦСКА:  Макенджиев (62' Чавдаров), Бандаловски, Хадад, Дечев (46' Адемар), Тико, Карачанаков, Дюлгеров (75' Хишам), Мечев (46' Чуто), Иванов (46' Крачунов),  Костов, Йовчев.

Резерви: 1. Чавдаров, 3. Адемар, 66. Крачунов, 30. Чуто, 32. Хишам

В Novsport ще следим приятелския мач на ЦСКА на живо чрез коментар минута по минута на всички интересни моменти от мача. Бъдете с нас!

НА ЖИВО:

90' Край на срещата!

88'  Швейцарците явно изгаряха от желание да отбележат гол в тази среща и го направиха, но в собствената си врата. При една центрирана топка отдясно от Чуто, двама бранители на Визенданген се сблъскаха пред голлинията и си отбелязаха нелеп автогол.

85'  4:0 за ЦСКА! Седрик Чуто праща топката в горния ляв ъгъл с истиснки снаряд от границата на наказателното поле!

83' Удар на Адемар минава над напречната греда.

75' Хишам влиза на мястото на Дюлгеров. Така всички резерви на "червените"  са вече на терена.

75' Тотално надмощие на ЦСКА! Силите вече са напуснали швейцарците, които снощи са се забавлявали до късно в лоби бара на хотела.

67' Чуто бе изведен по левия фланг и веднага върна към Карачанков, който пробва удар от 20-ина метра, но топката облиза външната част на мрежата. Атаките на швейцарците обикновено завършват при централната линия на терена.

65' Чудесна атака на ЦСКА с по едно докосване завърши с подаване към Костов в наказателното поле на противника, но ударът на полузащитника премина над напречната греда.

62' Здравко Чавдаров заменя Макенджиев. Бившият вратар на Сливен едва ли ще има много работа до края на мача.

58'  Поредна греда за "червените"! Йовчев нахлу отдясно в наказателното поле и отправи силен удар ниско по тревата, но топката срещна лявата греда на швейцарската врата и излезе в аут.

57'  Нов гол за ЦСКА! Станислав Костов придава класическо изражение на резултата след като камерунецът Седрик Чуто направи много добър пробив, навръзвайки няколко швейцарски бранители, но топката му бе отнета в наказателното поле. Костов обаче отне и с удар от десетина метра матира противниковия страж за трети път.

52' Карачанаков получи отново правото да изпълни пряк свободен удар от сходна позиция, но този път стреля над вратата на швейцарците.

49'  2:0 за ЦСКА! Антон Карачанаков бележи след блестящо изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле!

46' Начало на втората част! В състава на ЦСКА има три извършени смени на почивката. В игра се появяват Адемар, Крачунов и Чуто на мястото на Дечев, Иванов и Мечев.

45'  Край на първото полувреме! След множество пропуски и 3 греди, "червените" водят с 1:0 над Визенданген с попадението на Дюлгеров!

44' Дюлгеров се бори с четирима играчи в зелено на границата на наказателното им поле, но загуби топката.

43' Аматьорският тим центрира в наказателното поле на ЦСКА от фаул, но Благой Макенджиев излиза и сигурно лови!

43'  Мечев бе много добре изведен в наказателното поле на Визенданген, но в последния момент бранител успя да му отнеме топката. Поредна добра атака на българския тим!

42'  ГОООЛ! Страхотно попадение от пряк свободен удар на Дюлгеров, който с плътен удар от около 30 метра прави резултата 1:0 в полза на "червените".

41' Карачанаков и Бандаловски са много активни по двата фланга, но офанзивните играчи в централната зона не успяват да открият резултата.

40' Стената от футболисти в зелени екипи се оказва непреодолима пречка при изпълнението на пряк свободен удар от страна на бившето "орле" Карачанаков.

39' Костов получава медицинска помощ, тъй като изпитва сериозни болки в лявото коляно.

37'  Трета греда за ЦСКА!!! Карачанаков проби отляво и пусна към Йовчев, който на празна врата се размина на сантиметри с топката и тя срещна страничния стълб!

34' Tопката отново е в игра, след като нискоразредният тим изпълни тъч.

31' Играта е спряна вече около 2 минути, за да бъде оказана медицинска помощ на футболист от Швейцария.

28'  Удар на Мечев се отбива в горната греда на Визенданген! Пореден шанс за откриване на резултата.

27' Костов се опита да изведе Йовчев очи в очи със стража на противниците, но двамата не се разбраха добре и топката бе уловена.

24'  Meчев бе добре изведен в коридор, но вратарят на "кръстоносците" изби в последния момент!

22' Йовчев комбинира добре със свой съотборник пред пеналта на Визенданген, но бранител с последни сили успя да пресече опасността.

20' Швейцарският тим най-накрая стигна до наказателното поле на Макенджиев, но Тико комбинира добре с вратаря и противниковата атака бе прекратена.

18' Дюлгеров стреля фронтално от около 25 метра, но ударът му бе блокиран от бранител в зелен екип.

17' Футболистите на Димитър Пенев разиграват спокойно посредством множество пасове по широчината на терена. Най-активни са Костов и Мечев.

16' Скромният съперник на "червените" се защитава с 8 човека. Засега българите не успяват да пробият двете защитни линии.

14' Карачанаков получи чудесно центриране от десния фланг на атаката, но ударът му с глава мина покрай вратата и излезе в аут.

13' Играта е спряна, тъй като на терена има паднал играч на швейцарците, след кратка пауза тя бе подновена.

10' ЦСКА овладя инициативата а футболистите на Визенданген трудно преминават централната линия.

8'  Карачанаков нацели дясната греда от прекия свободен удар! Опасността пред швейцарската врата премина след множество удари и карамболи.

6' Костов бе на добра позиция за удар от дъгата на пеналта на противника, но бе дръпнат за екипа и фаулиран!

4' Фаул за "червените" пред наказателното поле на аматьорите. Мечев центрира, но не се стига до опасност.

1'  Начало на срещата! Визенданген владее.

0' Днешната контрола ще се радва на сериозна посещаемост - поне 100 човека ще наблюдават българско - швейцарския сблъсък

0' Двата отбора вече са на терена в спортен център "Емирхан"