ЦСКА 1948 изравни в 97-та минута, но отпадна от Европа (ВИДЕО)

Димитър Илиев откри от дузпа във втората минута, Алекс Колев изравни от бялата точка в 97-та

ЦСКА 1948 не успя да се пребори за седмото място и участие в баража за Лигата на конференциите. "Червените" изравниха за 1:1 на Локо (Пд) на "Лаута" с гол от дузпа на Алекс Колев в 97-та минута и се изравниха по точки с Берое. Столичният тим, обаче има по-лоши показатели в директните мачове със старозагорци.

Мачът тръгна злез за ЦСКА 1948, защото в 50-та секунда бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Ангел Лясков. Димитър Илиев бе точен от бялата точка за 1:0. До края на първото полувреме "черно-белите" пропуснах още няколко добри ситуации за гол. В 53-та минута Милош Петрович вкара за втори път топката в мрежата на ЦСКА 1948, но след намеса на VAR бе отсъдена засада.

Гостите натиснаха и на няколко път бяха близко до гола, но това така и не ставаше. В 97-та минута, отново след намеса на VAR се стигна до дузпа за игра с ръка на Мартин Паскалев. Алекс Колев бе точен от бялата точка за 1:1, но това не стигна за класиране на ЦСКА 1948 за баража.

1:0 Димитър Илиев 2-дузпа

1:1 Алекс Колев 97-дузпа

ЛОКО (Пд): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 5. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 4. Кристиан Гомис, 16. Лукас Салинас, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев – К, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: Лукас Рейдър, 44. Христо Иванов, 10. Венсан Марсел, 11. Ивайло Димитров, 99. Преслав Боруков, 39. Иван Сулев, 15. Тодор Павлов

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Резерви: 12. Иван Караджов, 11. Денислав Александров, 6. Деян Лозев, 8. Ивайло Климентов, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 90. Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров