3. Юношите разбиха Молдова с 4:1 в Драгоман

Юношите разбиха Молдова с 4:1 в Драгоман

Двата отбора ще се срещнат още веднъж във вторник

Юношеският национален отбор на България по футбол (U19, родени през 2006 година) победи връстниците си от Молдова с убедителното 4:1 на стадиона в Драгоман.

Двата отбора ще се срещнат още веднъж - на 15-и октомври от 16:00 часа.

Контролните срещи са част от подготовката на тима, воден от селекционера Тодор Симов, за европейските квалификации през ноември, които ще се проведат в Пловдив и Пазарджик.

Българският отбор влезе по-добре в мача и излезе напред в резултата още в 9-ата минута. Васил Каймаканов нахлу от ляво по крилото, стреля от малък ъгъл от ляво в наказателното поле, но шутът му беше зостатъчно прецизен, за да се превърне в гол.

Домакините продължиха да атакуват повече и атаките към вратаря Сергей Обискалов се редяха. Пропуск направи Преслав Бачев след пас на Константин Димитров от дясно, след него шансове се откриха пред Валентин Доцев и Божидар Петров.

В 24-ата минута надмощието на момчетата на треньора Тодор Симов беше узаконено с втори гол, дело на Преслав Бачев. Александър Маринов изведе нападателя на Левски сам срещу молдовския вратар и той не сбърка, копвайки топката над тялото на стража.

Виктор Любенов от Левски вкара за 3:0 в 41-ата минута. Защитникът на Левски вкара от един метър след центриране от ъглов удар. Молдовците имаха претенции, че Любенов си е спрял топката с ръка, но съдията не ги уважи.

В 62-ата минута на молдовците върнаха едно попадение чрез Йон Чобану. Артур Спинсян открадна топката от българския отбор и тръгна напред, след което комбинира с Николае Сула. Мощният Сула опита да преодолее в наказателното поле двама български защитник, но топката отскочи у Чобан, който с левия крак технично изпрати топката в българската врата.

Преслав Бачев покачи резултата на 4:1 за България в 76-ата минута с второто си попадение в срещата. Българският отбор направи контраатака от дясно, топката беше центрирана в малкото наказателно поле. Молдовски бранител обаче отби и то право в краката на Бачев, който с красив удар от воле прониза вратаря Обискалов.

Състав на България: Александър Андреев, Дейвид Михалев, Виктор Любенов, Кубрат Йонашчъ, Валентин Йотов, Божидар Петров, Александър Маринов, Константин Димитров, Васил Каймаканов, Преслав Бачев, Валентин Доцев (второ полувреме: Александър Божилов, Михаил Полендаков, Ивайло Видев, Джанер Садетинов, Адриан Райчев, Марто Бойчев, Велиян Виденов, Александър Кожухаров).

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България