Сребърни медали за Чолов и Ясен Радев от Купа "Странджа"

Двамата загубиха неделните си финали

Уилиам Чолов осигури втори сребърен медал за България от финалите на турнира по бокс за Купа "Странджа". Талантът отстъпи с 0:5 съдийски гласа на актуалния световен шампион до 22 години Жавохир Уматалиев от Узбекистан.

В категория до 75 килограма българският национал не влезе по най-добрия начин в срещата.

Той остана назад в съдийските карти в първия рунд, а във втория и двамата получиха по едно предупреждение за нечиста игра. Това обаче не бе от полза за българина, който опита да промени нещата в третия рунд, но в крайна сметка допусна поражение.

По-рано през деня такова във финала инкасира и Ясен Радев. В много оспорван двубой от категория до 54 килограма националът на България отстъпи с 2:3 съдийски гласа на узбекистанеца Хужаназар Нортожиев, трети от Световното първенство при 22-годишните.

Родният талант изигра силен двубой и въпреки проблемите с аркадата над дясното око, стоя много добре на ринга в зала "София". Радев започна малко по-колебливо и изостана в съдийските карти след първите два рунда. В третия обаче той на два пъти беше на път да повали съперника си, но узбекистанецът удържа.

Българинът, който е вицешампион на Европа при 22-годишните, се хвърли в здрави размени, но това не се оказа достатъчно за обрат.

Тайсън Фюри: Ако знаех, че губя, щях да нокаутирам Усик

„Всички в ъгъла ми вярваха, че печелим“

Българин със златен медал от Европейско по BJJ

Антони Тодоров надви Ким Ронвал

Фюри взе €150 млн. и заяви: Аз спечелих този мач!

"Страната му е във война - хората са на нейна страна"

Откараха Усик в болница, насрочиха реванша

„Това е за страната ми“, заяви украинецът след успеха над Фюри

За историята: Усик e абсолютен световен шампион (ВИДЕО)

Украинецът нанесе първа загуба на Тайсън Фюри

Джошуа и Роналдо ще гледат заедно мача между Фюри и Усик

Двамата ще се насладят на историческия мач на живо

България с европейска титла по борба

Стефан Стефанов стана европейски шампион за момчета

Валерия Станчевва ще спори за титлата при 46-килограмовите

Тръпката е на боксовия ринг в битката за абсолютен световен шампион в тежка категория!