3. Хаос и във футбола в Гърция: Вкараха два отбора в елита от седми кръг

Хаос и във футбола в Гърция: Вкараха два отбора в елита от седми кръг

Левадиакос и Докса (Драма) заеха последните вакантни места в гръцката Суперлига

Отборите на Левадиакос и Докса (Драма) заеха последните две вакантни места в гръцката Суперлига, обявиха късно снощи шефовете на местната профилига.

Най-странното е, че това става по време, когато иначе се играят мачовете от 7-ия кръг. Сега двата отбора, които влязоха и допълниха дивизията до 16 тима, ще трябва да наваксат мачовете си по програмата в първите шест кръга.

Заради огромният корупционен скандал, който тръгна още през месец май в гръцкия футбол, доста клубове загубиха местата си в дивизиите, след като беше доказано че са постигали резултатите си нечестно. Такъв беше случаят с Олимпиакос (Волос) и Кавала, които бяха изхвърлени в четвърта дивизия.

От август до сега обаче двата клуба водеха дела срещу Професионалната лига и федерацията, които в крайна сметка загубиха. Именно заради неяснотата на състава на Суперлигата нямаше как да бъдат попълнени долните дивизии, където първенствата изобщо не са започвали.

Сега Левадиакос и Докса бяха приети в Суперлигата при късно гласуване снощи със 7:2 гласа, а в близките дни комисиите ще насрочват датите за изиграването на мачовете им.

Отборите на Лариса и Пансерайкос, които също водеха дела срещу Професионалната лига, загубиха последното обжалване и ще играят във Втора дивизия. Там първенството все пак ще започне на 30-и октомври.

Иначе в Суперлигата Панатинайкос, Олимпиакос и Атромитос остават начело с по 13 точки, но двата гранда имат по два мача по-малко.

Панатинайкос разгроми с 4:0 у дома Ерготелис с два гола на аржентинеца Себастиан Лето- в 25-ата и в 57-ата минута от дузпа. Французинът Жан-Ален Бумсонг откри резултата в 7-ата минута, а другото попадение беше дело на капитанът Костас Кацуранис в 32-ата.

Рафик Джебур вкара по едно попадение във всяко полувреме за шампионите от Олимпиакос, които удариха Паниониос с 3:0.

Белгиецът Кевин Миралас също се разписа за отбора на Ернесто Валверде. Без Иван Русев ОФИ разгроми АЕК (Атина) с 3:1 и попречи на жълто-черните да се доближат до триото лидери в първенството.