2. - Други
  3. Порто и Бенфика остават лидери в Португалия

Порто и Бенфика остават лидери в Португалия

Брага отнесе новака Фейрензе с 3:0

Порто и Бенфика остават заедно на върха в португалската Суперлига, след като постигнаха победи в мачовете от 8-ия кръг.

Шампионите в Лига Европа разгромиха Насионал (Мадейра) с 5:0, а Бенфика се наложи с 1:0 при гостуването си на Бейра Мар. И двата състава имат по 20 точки, но головата разлика на синьо-белите е по-добра.

Брага и Маритимо си поделят пък третото място с по 17 точки, следва Спортинг с 14, който играе днес с Жил Висенте.

Белгийското крило Стивън Дефур откри резултата за Порто в 24-ата минута, като ударът му рикошира в крака на Луиш Нето от състава на гостите и попадна в мрежата.

Пет минути преди края на първата част Валтер удвои аванса на драконите, а десният бранител Кристиан Сапунару направи 3:0 в 66-ата минута.

В края на мача Клебер и бразилската звезда Хълк направиха резултата още по-внушителен. Бенфика пък в събота се наложи с 1:0 при визитата си в Авейро с попадение на Оскар Кардосо в 42-ата минута.

Брага отнесе новака Фейрензе с 3:0 в късната среща от снощи, като Нуно Гомеш откри резултата в 12-ата минута.

Бразилците Алан и Евертон направиха 3:0 с головете си в 65-ата и в 83-ата минута. На дъното Рио Аве постигна първа победа за първенството- 2:0 срещу Униао Лейрия, и се измъкна от последното място в класирането, след като вече има 5 точки. Витория Гимараеш е 16-а с 4.