10 от Барса рухнаха срещу ПСЖ (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен направи паметен обрат в своята история, побеждавайки с 4:1 като гост Барселона на „Луис Компанис“ в четвъртфиналния мач реванш от Шампионска лига. По този начин парижани се класираха за полуфинала на турнира с общ резултат 6:4.

Мачът започна много добре за Барселона с гол на Рафиня в самото начало на мача, но червеният картон на Роналд Араухо в 29-ата минута обърна развоя на събитията.

Барселона поведе с 1:0 срещу Пари Сен Жермен в 12-ата минута. Ламин Ямал проби отдясно, преодоля Нуно Мендеш, влезе в наказателното поле на Пари Сен Жермен, след което подаде към Рафиня, който успя да изпревари Ашраф Хакими и отблизо вкара във вратата на Джанлуиджи Донарума.

Барселона направи много сериозен пропуск в 20-ата минута. Рафиня проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на ПСЖ, където Левандовски овладя топката с гръб към вратата, след което се обърна и стреля с много сила, но неточно в аут.

Марк-Андре тер Стеген направи ключово спасяване в 28-ата минута. Брадли Баркола подаде към Килиан Мбапе, който този път бе изпуснат в наказателното поле на Барселона и стреля, но Тер Стеген плонжира и успя да избие в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар Роналд Араухо не успя да изчисти добре топката, а Килиан Мбапе стреля с глава, но Жул Кунде успя да изчисти.

Роналд Араухо бе изгонен с директен червен картон в 29-ата минута. Уругвайският защитник извърши нарушение срещу Брадли Баркола, който излизаше сам срещу Марк-Андре тер Стеген в наказателното поле на Барселона. Съдията Ищван Ковач изгони с директен червен картон Араухо.

Усман Дембеле стреля от прекия свободен удар в 33-ата минута, но прати топката над напречната греда в аут.

Иниго Мартинес влезе в игра в 34-ата минута на мястото на Ламин Ямал.

Пари Сен Жермен успя да изравни резултата в 40-ата минута. Витиня подаде към Брадли Баркола, който центрира остро в наказателното поле на домакините. Килиан Мбапе не успя да засече топката, но това стори Усман Дембеле, който този път изпревари Жоао Кансело и вкара по красив начин топката във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Брадли Баркола направи добър пробив в 45-ата минута, който бе завършен с удар, но встрани от вратата на Тер Стеген.

В третата минута на добавеното време на първата част Усман Дембеле получи добър пас, след което стреля директно от въздуха, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Тер Стеген.

Ашраф Хакими отправи много коварен удар в 49-ата минута, Тер Стеген успя да ръка да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Баркола стреля, но не успя да нанесе добър удар и Тер Стеген спаси.

Пари Сен Жермен направи много голям пропуск в 52-ата минута. Мбапе пусна отличен пас към Фабиан Руис, който изскочи на отлична позиция в наказателното поле на Барселона, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Тер Стеген.

Пари Сен Жермен осъществи пълен обрат в 54-ата минута. Гостите изпълниха късо корнер, Хакими подаде към Витиня, който от около 20 метра стреля, пращайки много прецизно топката в долния десен ъгъл на вратата на Тер Стеген.

Барселона направи много сериозен пропуск в 55-ата минута. Илкай Гюндоган имаше отлична възможност, но стреля на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Донарума.

Шави Ернандес бе изгонен в 56-ата минута от съдията Ищван Ковач. Треньорът на Барселона изрита едно от паната.

Съдията Ищван Ковач свири дузпа за Пари Сен Жермен в 59-ата минута. Жоао Кансело направи спорен шпагат в краката на Дембеле и съдията посочи бялата точка.

Килиан Мбапе вкара дузпата в 60-ата минута, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Тер Стеген.

Илкай Гюндоган имаше претенции за дузпа в 64-ата минута, но те бяха неоснователни. Германският футболист бурно протестира пред съдията и Ищван Ковач му показа жълт картон.

Треньорът на вратарите на Барселона също бе изгонен от резервната скамейка в 64-ата минута с директен червен картон.

Барселона организира добра атака в 73-ата минута. Роберт Левандовски се освободи и стреля опасно, но Донарума плонжира и успя да спаси. След това Маркиньос успя да изчисти топката току пред Феран Торес.

Пет минути по-късно Феран Торес комбинира с Рафиня, който се измъкна между двама футболисти на ПСЖ и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Донарума.

В 88-ата минута Роберт Левандовски пое отговорност, но всякаш сбърка, стреля, но от тялото на Маркиньос топката излезе в корнер. Рафиня се опита да изненада Донарума с директен удар от корнер, но италианският вратар внимаваше и успя да избие в корнер.

Пари Сен Жермен вкара четвърти гол във вратата на Барселона в 89-ата минута. Гостите организираха бърза контраатака чрез Ашраф Хакими, който подаде към Килиан Мбапе, който бе сам срещу Тер Стеген и стреля, но вратарят спаси. Последва нов удар на Асенсио, който Тер Стеген спаси. След това Жул Кунде не успя да избие добре топката и я прати в краката на Мбапе, който отблизо не пропусна да порази за четвърти път вратата на Тер Стеген.

Марк-Андре тер Стеген направи впечатляващо спасяване в третата минута на добавеното време на срещата, когато отрази удара на Килиан Мбапе.