Арсенал превзе върха и спести сили във Висшата лига (ВИДЕО)

„Топчиите“ остават перфектни у дома през годината след 2:1 над Лутън

Арсенал продължи безгрешната си домакинска серия от началото на годината във Висшата лига с успех 2:0 над Лутън в мач от XXXI кръг.

„Топчиите“ решиха срещата с 2 попадения до почивката и се върнаха на победния път в първенството след ремито с шампиона Манчестър Сити (0:0), оглавявайки временното класиране.

Капитанът Мартин Йодегор им даде аванс в 24-ата минута, а в 44-ата Даики Хашиока си вкара автогол, за да съберат лондончани 68 точки, с 1 повече от Ливърпул, който обаче е с мач по-малко.

Освен всичко друго, Арсенал успя и да спести сили, защото на пейката останаха играчи като Деклан Райс, Габриел Жезус и Мартинели, но освен това загуби една от звездите си Букайо Сака, който се контузи преди срещата.

Тя обаче започна с домакински натиск, а в 24-ата минута Кай Хаверц се отчете с асистенция към Йодегор, който откри резултата.

Скоро след това капитанът на „артилеристите“ пропусна да го удвои, а в 41-ата минута това можеше да стори и Хаверц, но не успя.

Така се стигна до 44-ата, когато след пробив и прострелно центриране топката рикошира в Хашиока и спря в мрежата на Лутън – 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея домакините намалиха темпото и спокойно затвориха мача, за да вземат поредните си 3 точки.

Лутън пък остана в зоната на изпадащите с 22 в своя актив, намирайки се в серия от вече 11 мача без победа.

АРСЕНАЛ – ЛУТЪН 2:0
1:0 Йодегор (24)
2:0 Хашиока (44, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арсенал: Рая, Уайт, Салиба, Габриел, Зинченко, Йодегор, Партей, Смит Роу, Нелсън, Тросар, Хаверц;

Мениджър: Микел Артета;

Лутън: Камински, Ониединма, Менди, Каборе, Хашиока, Даути, Мпанзу, Баркли, Таузенд, Кларк, Морис;

Мениджър: Роб Едуардс.