3. Асенсио спаси Реал Мадрид (ВИДЕО)

Асенсио спаси Реал Мадрид (ВИДЕО)

"Кралският" клуб допусна първа грешна стъпка за сезона срещу Валенсия

Шампионът на Испания Реал Мадрид направи 2:2 с Валенсия в мач от втория кръг на Ла Лига, игран на “Сантиаго Бернабеу”.

Марко Асенсио и Марсело се представиха впечатляващо, но това не беше достатъчно за победата. Пропуски най-вече на Карим Бензема лишиха краля на Европа от три точки. Асенсио реализира два прекрасни гола (10 и 83), а за “лос че” точни бяха Карлос Солер (18) и Жофри Кондогбия (77).

Още във 2-ата минута Рубен Везо от гостите игра с ръка в наказателното поле, след като първо топката отскочи от бедрото му. Съдията Фернандес Борбалан обаче не посочи бялата точка.

В 10-ата минута Реал поведе в резултата след красиво попадение на Марко Асенсио, който се разписа с удар от дъгата пред наказателното поле. Седем минути по-късно Асенсио центрира опасно отдясно, но Бензема остана под топката, а при ответната атака „прилепите” изравниха. Лато центрира и непокритият Карлос Солер (18) изравни с диагонален удар – 1:1.

Последваха пропуски на Марсело и Бензема, който в 37-ата минута удари греда при вдигнат флаг за засада. До края на полувремето Иско и отново Бензема имаха шанс да се разпишат, но не успяха да го направят.

Матео Ковачич влезе в игра на почивката на мястото на Иско, а „белият балет” опита да натисне съперника. Гарет Бейл и Бензема не съумяха да вкарат гол от изгодни позиции, а Жофри Кондогбия пропусна за гостите от близка дистанция.

В 66-ата Марсело центрира и Бейл засече топката с глава, но я заби в земята и след това тя излезе в аут. Минута по-късно и Модрич не успя да вкара, след като ударът му бе отразен от вратаря Нето.

Последваха пропуски на Симоне Дзадза и Даниел Парехо от пряк свободен удар за гостите, за да се стигне 77-ата минута, когато бранителите на Реал сгрешиха. Родриго Морено подаде към дебютанта в този мач Жофри Кондогбия, който от около 16 метра простреля Кейлор Навас за 1:2.

В 83-ата минута Марко Асенсио изпълни прецизно пряк свободен удар и с втория си гол в мача изравни за 2:2. Последва финален щурм на домакините в търсене на пълния обрат и победата, но Бензема просто нямаше ден и направи още няколко сериозни пропуска. В добавеното време след удар с глава на французина и намеса на вратаря Нето топката се отклони в страничната греда.

Реал (Мадрид) - Валенсия 2:2
1:0 Марко Асенсио (10), 1:1 Карлос Солер (18), 1:2 Жофри Кондогбия (77), 2:2 Марко Асенсио (83)
Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи