Атлетико (Мадрид) с ключова победа над Жирона в битката за челните места (ВИДЕО)

Гризман вкара два гола за успеха на "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид постигна много важна победа срещу един от конкурентите си за челните позиции в испанското първенство, побеждавайки Жирона у дома с 3:1 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига.

Два гола за „дюшекчиите“ отбеляза Антоан Гризман, а Анхел Корея добави едно попадение, докато Артьом Довбик се разписа за каталунците, които запазват третата си позиция във временното класиране с 65 точки, докато Атлетико има 4 точки по-малко на четвъртото място.

Мачът на „Сивитас Метрополитано“ започна по чудесен начин за гостите от Жирона, които поведоха в резултата още в 4-ата минута, когато Ян Коуто преодоля Ян Облак и пусна пас към Артьом Довбик, който разпечата опразнената врата.

В 33-ата минута „дюшекчиите“ получиха право да изпълнят дузпа, след като Мигел Гутиерес игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Антоан Гризман, който успя да преодолее Пауло Гацанига – 1:1.

В добавеното време на първото полувреме Савио се свлече в наказателното поле, но претенциите за дузпа на Жирона бе подминат от съдията.

Атлетико стигна до пълен обрат в 7-ата минута на добавеното време, когато Алваро Мората качи топката на главата на Анхел Корея и той я насочи в долния десен ъгъл на вратата на каталунците.

Инерцията от края на първата част помогна на тима на Диего Симеоне да стигне и до решителен трети гол.

Той падна в 50-ата минута, когато Йон Солис сбърка и топката стигна до Гризман, който бе на чиста позиция и със силен удар прати топката в мрежата, като преди това тя рикошира в напречната греда.

До края на мача играта бе равностойна, като Атлетико не позволи на Жирона да застраши победата му, която можеше да стане по-изразителна, но домакините направиха няколко пропуска пред вратата на Гацанига.