3. „Белия балет” обърна опашкаря Сарагоса у дома и хвърли ръкавицата на Барса (видео)

Реал (Мадрид) дръпна с 8 точки пред каталунците след 3:1 на „Бернабеу”

Лидерът във временното класиране на испанската „Ла Лига” Реал (Мадрид) записа пета поредна победа в първенството, след като победи на своя „Сантяго Бернабеу” последния в подреждането Сарагоса с 3:1.

Срещата от 20-ия кръг започна повече от изненадващо, тъй като малко след изтичането на първите 10 минути гостите стигнаха до гол аванс.

Попадението в 11-ата минута вкара Анхел Лафита, който се възползва от пас на Карлос Аранда и така попари надеждите на столичани, че ще запишат първата си суха мрежа от 10 мача насам.

Веднага, след като получиха гол момчетата на Жозе Моуриньо овладяха инициативата и започнаха да търсят изравнителното попадение.

То падна в 32-ата минута, в която носещият известна вина за аванса на гостите Рикардо Карвальо изведе отлично Кака и бразилецът технично преодоля стража на Сарагоса за 1:1.

Така паузата дойде при равенство, а само пет минути след подновяването на играта „Белия балет” осъществи пълен обрат в срещата, повеждайки с 2:1.

При попадението на Кристиано Роналдо, който бе изведен от Йозил на далечната греда, останаха известни съмнения за засада, но така или иначе португалецът записа на сметката си 24-ия гол за сезона и втори за своя тим.

Третото попадение за „Кралския клуб” реализира асистентът за второто – Месут Йозил, който вкара в 56-ата минута след асистенция на Кака и така оформи крайното Реал (Мадрид) – Реал (Сарагоса) 3:1.

След победата „Кралския клуб” събра 52 точки и дръпна с осем пред шампиона Барселона, който по-късно тази вечер гостува на Виляреал в опит да не изгуби от поглед своя основен конкурент за титлата, докато Сарагоса остана на последно място с 12 пункта от 20 мача.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи