3. „Белия балет” с пестелива победа като гост (видео)

„Белия балет” с пестелива победа като гост (видео)

Серхио Рамос донесе успеха на Реал срещу Хетафе

Отборът на Реал Мадрид победи като гост Хетафе с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение за „лос бланкос” отбеляза Серхио Рамос в 18-ата минута.

Шансът можеше да се усмихне на домакините още в 3-ата минута, но след удар на Абдел Барада от близка дистанция топката прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Икер Касияс.

След това положение „белите” поеха нещата в свои ръце и не изпуснаха инициативата до края на двубоя. Футболистите на Жозе Моуриньо имаха сериозно преимущество както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата, но след 90 минути на „Колисеум Алфонсо Перес”  се поздравиха само с минимален успех.

„Кралския клуб” нанесе своя решителен удар в 18-ата минута, когато Серхио Рамос засече с глава центриране на Месут Йозил от корнер.

В края на първата част домакините имаха възможност да стигна до изравнително попадение, но първо удар на Мику с глава премина опасно близо до лявата греда, а малко след това далечен шут на Франсиско Каскеро не намери очертанията.

В ответната атака път Кристиано Роналдо пропусна да удвои преднината на своя тим.

След почивката отборът на Реал Мадрид продължи да диктува темпото, но така и не стигна до втори гол.

Резервата Хосе Кайехон можеше да отбележи в 77-ата минута, но малко точност не достигна на ударът му извън наказателното поле. Малко след това и Гонзало Игуаин, който също се появи на терена през втората част пробва своя мерник, но със същия успех.

По този начин отборът на Реал Мадрид затвърди убедителната си преднина на върха, увеличавайки актива си на 55 точки и преди мача на Барселона води на „каталунците” с 10 пункта. От своя страна тимът на Хетафе е на девета позиция с 27 точки.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи