3. Босна и Португалия си размениха по един фрапантен пропуск, но оставиха развръзката за Лисабон (видео)

Двата тима не си вкараха гол на тежкия терен в Зеница

Босна и Херцеговина не можа да се възползва от фактора домакинство и завърши 0:0 с Португалия в първи мач от баражите за класиране на финалите на Евро 2012.

Срещата на стадион “Билино Поле” в Зеница започна доста нервно, а мокрият терен допълнително затрудни действията на двата отбора, изправили се един срещу друг в бараж за втори пореден голям шампионат, след като сториха това и в плейофите за Мондиал 2010, спечелени минимално на два пъти от Португалия.

Все пак гостите определено бяха по-настоятелни в своите атаки и през първата част търсиха повече остротата в нападение, но единственото, до което достигнаха, бе силен удар на Раул Мейрелеш в 9-ата минута, спасен с вещина от стража на английския Стоук Сити Асмир Бегович.

Последваха още няколко добри атаки на Португалия, но босненската защита бе добре подредена и се справи, а в края на полувремето домакините на свой ред опитаха да притиснат съперника, но така и не можаха да създадат чисто голово положение.

Така почивката дойде при нулево реми. След паузата възпитаниците на Пауло Бенто създадоха и най-красивото положение в двубоя.

В 50-ата минута Луиш Нани овладя една топка в средата на терена и премина с красив футболист двама футболисти на Босна, след което направи двойно подаване с Мигел Велосо и изведе с пета Кристиано Роналдо сам срещу вратаря на домакините, но звездата на Реал (Мадрид) стреля в аут.

Седем минути по-късно и пред Хелдер Пощига се откри отличен шанс, но той също не успя да уцели рамката на вратата, а малко по-късно Роналдо все пак го стори, но Бегович се намеси решително.

В заключителната част на срещата момчетата на Сафет Сушич се опитаха да повторят тактиката си от първата част и в края да подложат на натиск своите гости и определено успяха.

Вследствие на добрата им игра след 70-ата минута се стигна до няколко пропуска на Един Джеко, но най-фрапантен бе този на Ибишевич, който в 80-ата минута остана сам срещу стража на Португалия, но стреля силно над вратата.

В последните секунди на редовното време Роналдо отново бе изведен добре в наказателното поле на домакините, но там бе спрян с чист шпагат, а от последвалия корнер бранител на Босна за малко не си отбеляза автогол.

Така всичко в този безкрайно интерес бараж ще се реши във вторник, когато двата отбора ще се изправят един срещу друг в Лисабон.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи