3. Червен картон и автогол провалиха Германия срещу Аржентина за 1:3 /видео/

Червен картон и автогол провалиха Германия срещу Аржентина за 1:3 /видео/

Бундестима падна във Франкфурт за първи път от 56 години насам, Меси бележи и порти дузпа, гонят вратар, Ди Мария с шедьовър

Аржентина победи Германия с 3:1 насред „Комерцбанк Арена” във Франкфурт. Това бе първо поражение за Германия във Франкфурт от 56 години насам. За последно домакините бяха губили в този град през ноември 1956 година от Швейцария пак с 1:3.

Попадения на Меси, Ди Мария и автогол на Кедира стигнаха на „гаучосите” за триумфа, а Хьоведес отсрами Бундестима в края. Меси изпусна дузпа в 31-ата минута, а при същата ситуация младият страж Рон Робърт Цийлер бе изгонен с директен червен картон и Германия игра цял час с 10 души.

Европейският колос започна много по-напористо срещу един от най-големите си съперници в исторически план. Преди този двубой най-пресните спомени от футболното съперничество Германия – Аржентина бяха от Мондиал ‘2010, когато Бундестима буквално унищожи южноамериканците.

Марко Ройс и Томас Мюлер пропуснаха в самото начало, а в 9-ата минута Игуаин направи уникален пропуск при първата опасна атака на Аржентина. Шокиращият пропуск донякъде може да бъде простен на стрелеца на Реал Мадрид, защото страничният рефер вдигна съмнителна засада.

После неостаряващият Миро Клозе нахлу по крилото и пусна по земя за Йозил, който засече, но Ромеро се намеси и спаси. Игуаин и Хумелс лошо сблъскаха главите си и нападателят доигра двубоя с превързана глава, но за щастие не пострада по-сериозно.

Германия продължаваше да се представя по-солидно, но след 30 минути игра дойде може би най-важният момент, който предреши по-нататъшните събития.

Соса получи добър пас в коридор, опита да мине покрай Цийлер, но младият вратар на Хановер го препъна. Гостите получиха дузпа, а Цийлер видя червения картон. Така Йоги Льов бе принуден да смени Томас Мюлер, за да пусне резервния вратар Марк Андре тер Щеген.

Тер Щеген се появи и веднага бе призован да застане срещу Лео Меси, който се нагърби с изпълнението на дузпата. Сякаш забавянето при смяната разконцентрира геният на Барселона и той стреля ужасно слабо по земя, което позволи на Тер Щеген комфортно да лови за радост на публиката.

Клозе изпусна в края на първата част, но в даденото 4-минутно продължение поредният малшанс застигна Германия.

Анхел Ди Мария центрира на близката греда от корнер, Сами Кедира неориентирано засече топката и вместо да изчисти я прати в собствената си врата – 0:1.

Втората част бе още по-трудна за немците с човек по-малко.

Меси се реваншира за пропуска от бялата точка и засече в мрежата хубав пас на Игуаин – 0:2. Минута преди това Марко Ройс нацели гредата, Йозил вкара, но бе маркирана засада на Кедира.

Аржентина наложи своя стил и тотално доминираше. Това обаче не бе мачът на Гонзало Игуаин и неговите пропуски пред вратата не стихваха.

Шурле замени Клозе и оживи атаката на Германия, но в 73-ата минута Анхел Ди Мария пое в центъра и прати истинска бомба в мрежата на Тер Щеген за 0:3.

Меси можеше да направи 0:4, но след пробив между четирима бранители нацели страничната греда.

Германия се отсрами в 81-ата минута. Марио Гьотце се подигра с отбраната на „гаучосите” по десния фланг и качи на главата на Бенедикт Хьоведес – защитникът на Шалке с летящ плонж прати в обратния ъгъл за 1:3.

До края Аржентина свали оборотите и Германия можеше да върне още един гол, но не успя. Игуаин пък за пореден път беше сам срещу вратаря, ала така и не можа да се разпише.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)