3. Дания сломи Португалия и се класира за Евро 2012 (видео)

Дания сломи Португалия и се класира за Евро 2012 (видео)

Кристиано Роналдо и компания ще се борят в плейофи за виза за Украйна и Полша

С кинжален удар в последния кръг на група H Дания се класира за Европейското първенство в Украйна и Полша през 2012 г., след като надигра Португалия с 2:1 и категорично си заслужи участието следващото лято във форума.

Лошият старт на Кристиано Роналдо и компания си каза думата и въпреки поредицата от победи преди края на кампанията загубата в решителния мач прати отбора на бараж, в който малката утеха е, че ще е поставен и ще избегне най-силните втори отбори.

Домакините хвърлиха в екстаз зрителите на стадион „Паркен“ в Копенхаген с гол на местния любимец Микаел Крьон-Дел в 13-ата минута.

До края на първата част Португалия не може да върне гола, който би класирал отбора на Пауло Бенто на европейското.

Напротив. Обявеният за ненужен в Арсенал Николас Бендтнер вкара още едно попадение в 63-ата минута и постави под огромна тежест португалците.

Вездесъщият Кристиано Роналдо върна един гол, обаче в последните секунди на мача и за втори време не остана. Така Дания извоюва паметна победа над толкова силен съперник, която ги класира на еврофиналите, докато противникът им от Иберийския полуостров ще трябва да мине през плейофите.

В другия двубой от групата Норвегия надигра с 3:1 Кипър. Парадоксалното е, че викингите имаха шанс дори за класиране в плейофите, ако бяха надиграли с голям резултат гостите при така стеклите се обстоятелства в Копенхаген.

Плейофите за еврофиналите ще се играят на 11 или 12 ноември и 15 ноември.