Дибала отново спаси Рома за обрат над Сасуоло

"Вълците" победиха с 2:1 на "Мапей"

Рома направи обрат срещу Сасуоло и победи с 2:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Сасуоло поведе в резултата в 25-ата минута. Доменико Берарди бе с основна заслуга за попадението, след като достави прекрасна топката на Матеуш Енрике, който нямаше как да пропусне.

14 минути по-късно Рома създаде първото си опасно положение. Пауло Дибала стреля от границата на наказателното поле, но Андреа Конгсигли показа добър рефлекс и успя да спаси.

В 52-ата минута Ромелу Лукаку се отчете с огромен пропуск, след като от границата на вратарското прати топката право във ръцете на домакините.

Натискът на Рома продължи и четири минути по-късно Сердар Азмун също пропусна отлична възможност. В 63-ата минута Даниел Болока получи директен червен картон за грубо нарушение. Това се случи след намесата на ВАР. 12 минути по-късно отборът на Жозе Моуриньо изравни от 11-метров наказателен удар, който бе изпълнен точно от Дибала.

В 82-ата минута Рома направи пълен обрат. Аржентинската звезда на гостите намери Расмус Кристенсен в наказателното поле. При неговия удар се получи рикошет, който заблуди вратаря на "неровердите".

С успеха Рома вече е с актив от 24 точки и се намира на 5-ата позиция в Серия А, докато Сасуоло е 15-ти с 15 пункта. За отбора на Жозе Моуриньо предстои двубой срещу Фиорентина, докато "неровердите" ще гостуват на Каляри.