Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Борусия Дортмунд постигна скъпоценна победа с 2:1 в гостуването на Борусия Мьонхенгладбах от 29-ия кръг на Бундеслигата, като по този начин събра 56 точки на 5-ото място във временното класиране, колкото има и четвъртият РБ Лайпциг. „Жребчетата“ пък заемат 11-ата позиция с 31 точки.

Два гола за „жълто-черните“ вкара Марсел Забицер, а Максимилиан Вьобер се разписа за Гладбах.

Гостите от Дортмунд поведоха в резултата на „Борусия Парк“ в 22-ата минута, когато Нико Шлотербек отправи дълъг пас към Марсел Забицер, който с удар от воле вдясно от вратата прати топката в мрежата на Йонас Омлин.

Пет минути по-късно Нейтън Нгуну фаулира Шлотербек в наказателното поле и „жълто-черните“ получиха дузпа, която Забицер превърна в гол в 28-ата минута.

„Жребчетата“ се върнаха в мача в 36-ата минута, когато Франк Онора центрира чудесно от ъглов удар и в наказателното поле Максимилиан Вьобер с глава вкара попадение за домакините.

Три минути по-късно Грегор Кобел блесна със спасяване при удар от вратарското поле на Лука Нетц.

Три минути след началото на второто полувреме Омлин фаулира Карим Адейеми в наказателното поле и съдията Флориан Бадшубнер отново посочи бялата точка.

Зад топката отново застана Забицер, който и този път преодоля Омлин и оформи своя хеттрик.

Радостта на гостите обаче бе помрачена от ВАР, който се намеси и привика съдията, за да преразгледа дузпата. След проверката Бадщубнер прецени, че не е имало нарушение срещу Адейеми и дузпата бе отменена, както и третият гол на Забицер.

В 55-ата минута Дортмунд остана с човек по-малко, след като Карим Адейеми получи втория си жълт картон.

Тринадесет минути след това съдията подмина игра с ръка на футболист на гостите в наказателното поле.

В добавеното време на мача Гладбах можеше да стигне до изравнителен гол, но удар на Томаш Чванчара с глава мина над вратата.

До края на мача повече голове не паднаха и така Дортмунд се поздрави с трите точки.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)