3. Ейре съсипа Естония и гледа уверено към Евро 2012 (видео)

Ейре съсипа Естония и гледа уверено към Евро 2012 (видео)

Естонците завършиха мача с девет души и с четири попадения във вратата си

Отборът на Ейре почти сигурно ще играе на Европейското първенство в Полша и Украйна догодина. Днес играчите на Джовани Трапатони разнищиха с 4:0 Естония като гост, като по този начин направиха сериозна крачка по пътя си към шампионата през 2012-та.

Ейре имаше преднина от едно попадение на почивката на мача, а през вторите 45 минути достигна до нови три. Така реваншът в Ирландия до голяма степен се обезсмисли. Значение за днешната победа на Ейре изигра и фактът, че Естония завърши мача с 9 души.

Двубоят започна добре за домакините от Естония, но противно на случващото се на терена ирландците излязоха с гол напред в 13-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Сергей Парейко и попадна точно на главата на Кийт Андрюс, който много прецизно забоде кълбото в левия ъгъл на вратата на естонците. Домакините бързо се опитаха да изравнят, а много активен за Естония бе Константин Василиев, който направи няколко пропуска.

В 35-ата минута положението на естонците се усложни още повече. Андрей Степанов извърши нарушение в собствената си половина срещу откъсващ се сам срещу вратаря играч на гостите и главният съдия взе решение да покаже втори жълт картон на бранителя, като така остави Естония с човек по-малко. До почивката преднината на Ейре от един гол се запази.

През втората част играчите на Джовани Трапатони стартираха по-добре от съперника и още в 49-ата минута Деймиън Дъф пропусна отлична възможност да удвои аванса на тима си. Силните изяви на гостите доведоха до резултат в 68-ата минута, когато резултатът стана 0:2. Ейдън МакГийди стреля към Парейко, който изби. Топката се озова в краката на Роби Кийн, а той центрира към Джонатан Уолтърс, който от близко разстояние се разписа с глава.

Всички надежди на Естония за достигане поне до равенството видяха своя край в 71-ата минута. Кийт Андрюс изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле, а Парейко не се намеси особено уверено и кълбото отиде право в краката на Роби Кийн, който оказал се сам срещу вратаря на естонците не сбърка за 3:0.

В 77-ата минута кошмарът за Естония стана още по-голям. Райо Пийроя видя за втори път картона с жълт цвят и подобно на Андрей Степанов пое по пътя към съблекалните. В 88-ата минута Стивън Хънт се строполи в наказателното поле на естонците и главният съдия посочи бялата точка. При ситуацията останаха съмнения за това дали е имало нарушение, но дузпата все пак бе факт. Роби Кийн се нагърби с отговорността и изпълни по отличен начин 11-метровия наказателен удар, като по този начин оформи крайното 4:0.

Реваншът между двата отбора е на 15-ти ноември, вторник.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи