3. Гърция се класира за Евро 2012 след невероятни последни 10 минути срещу Грузия

Гърция се класира за Евро 2012 след невероятни последни 10 минути срещу Грузия

Хърватска ще играе на баражите, Израел приключи квалификациите с победа срещу аутсайдера

Отборът на Гърция се класира за Европейското първенство през 2012 година по изключително драматичен начин. Гърците губеха с 0:1 като гост на Грузия до 80-ата минута на сблъсъка между двата тима, но успяха да достигнат до пълния обрат и да спечелят с 2:1, като по този начин избегнаха участие на баражите и се класираха автоматично за шампионата в Полша и Украйна догодина.

През първата част домакините от Грузия имаха едно единствено по-сериозно положение пред Тцорвас и се възползваха от него. Давид Таргамадзе изпълни по великолепен начин удар от повече от 25 метра в 19-ата минута, а кълбото се озова в мрежата на гърците и така резултатът бе открит. Гостите се опитаха бързо да се върнат в срещата, но Гекас се отличи с два пропуска, а Катсуранис също не съумя да реализира две добри ситуации.

През втората част грузинците нанесоха само един изстрел в рамките на вратата и той бе още в самото начало на вторите 45 минути, като положението не доведе до гол. Гърците търсеха равенството, но усилията им доведоха до резултат чак в 80-ата минута, когато Гиоргиос Фотакис отправи чудесен изстрел към Ревишвили и по този начин възстанови ремито. Пълният обрат в мача бе факт само пет минути по-късно. Ангелос Харистеас нанесе страхотен изстрел с десния крак и по този начин донесе победата на тима си.

Така Гърция завършва на първо място в квалификационна група „F” с актив от 24 точки. Грузия приключва на петата позиция с 10 пункта.

Отборът на Хърватска, който до последните 10-ина минути от мача си с Латвия се намираше на 1-ото място във временното класиране в групата, се добра до успех с 2:0 срещу днешния си съперник и така ще играе на баражите за участие на европейското. Хърватска доминираше в домакинството срещу Латвия и заслужено се добра до успеха.

През първата част голове в мача не паднаха, а най-чистите ситуации бяха пропилени от Едуардо, Мандзукич и Кранчар. Латвия нанесе едва един изстрел към Стипе Плетикоса, като ударът дори не попадна в целта.

Второто полувреме отново бе по-добро за домакините и в 64-ата минута Едуардо откри след страхотно изпълнение с глава. Авансът на Хърватска се увеличи на две попадения в 71-ата минута. Автор на втория гол бе Марио Мандзукич, който също като своя съотборник Едуардо отбеляза с глава, оформяйки крайното 2:0.

Така Хърватска си осигури място на баражите, след като завърши на втората позиция с 22 пункта. Латвия финишира на 4-ата позиция с 11 точки.

В третия днешен мач от група „F” Израел постигна успех с 2:0 като гост на Малта. Рафаелов откри в 10-ата минута, а второто попадение за гостуващия тим дойде в продължението на срещата. Така Израел приключва на 3-та позиция с 16 точки, докато Малта е на последното 6-о място с едва 1.