3. Голова фиеста на "Бернабеу" при завръщането на Роналдо (СНИМКИ+ВИДЕО)

Голова фиеста на "Бернабеу" при завръщането на Роналдо (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мадридчани се върнаха към впечатляващите победи при домакинството си на Осасуна

Реал Мадрид победи Осасуна с 5:2 в домакинството си от третия кръг на Ла Лига. Мачът бе първи за Кристиано Роналдо след контузията, която той получи на финала на Евро 2016 и веднага се върна сред голмайсторите, отбелязвайки първото попадение в двубоя.

Останалите, които вкараха за Реал бяха Данило, Серхио Рамос, Пепе и Лука Модрич. Почетните попадения за Осасуна бяха дело на Ориол Риера и Давид Гарсия.

Мачът в Мадрид започна вихрено и още в 6-та минута Роналдо записа името си на таблото. Гарет Бейл бе намерен на скорост зад гърба на защитата и не се поколеба да пусне пас към непокрития португалец, който на няколко метра от вратата не сбърка.

В останалата част от полувремето, Реал не позволи на Осасуна да излезе от наказателното си поле, като Мората, Бейл и Рамос създадоха опасни ситуации. В 40-та минута Данило се възползва от колебливото излизане на вратаря на Осасуна, пое топката и малко след границата на наказателното поле удвои аванса на своите.

Само шест минути по-късно Рамос отбеляза второто попадение в типични си стил - след корнер. Той бе намерен на първа греда и с глава прониза вратата на гостите.

Четвъртият гол за Рал отново бе след ъглов удар, като този път точен бе Пепе в 56-та минута, като отново стражът на гостите Перес имаше вина. Модрич набъбна резултата до 5:0 в 62-та минута след нападение с къси бързи пасове между него, Ковачич и Мората, завършила с връщане към Лука, който от дъгата на наказателното поле прати топката във вратата.

Осасуна върна едно попадение почти веднага - в 64-та минута. Точен бе Риера, който получи страхотно центриране отдясно и оставен непокрит, лиши Кико Касия от "чиста мрежа". В 72-та Касия събори противников състезател в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Тя беше изпълнена от Роберто Торес, но стражът на домакините се реваншира за грешката си.

Шест минути по-късно, все пак Осасуна отбеляза и второ попадение. Негов автор бе Давид Гарсия, който вкара рядко красив гол. Отново след центриране отдясно, Гарсия се извиси във въздуха, но удари топката със задната част на главата си. За изненада на всички, кълбото изписа неспасяема парабола в горния десен ъгъл на Касия!

В 80-та минута пък Тано Бонин получи втори жът картон и остави осасунци с човек по-малко за оставащите 10 минути.

Така Реал спечелиха трети пореден мач от началото на сезона и са с пълен актив от 9 точки. Зад тях са Лас Палмас и Барселона с по 6, но и двата отбора все още не са играли този уикенд.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)