3. Хълк блести за Бразилия при рутинен успех над Дания (видео)

Хълк блести за Бразилия при рутинен успех над Дания (видео)

Макар и с голяма част от резервите си, представителният тим на Бразилия надигра с 3:1 националния отбор на Дания в контролна среща, играна в Хамбург, Германия.

В състава на Селесао личаха само няколко от големите имена, като над всички на стадион „Имтек Арена” бе нападателят на Порто – Хълк. Стрелецът на „драконите” бе замесен и в трите попадения на своите, като сам реализира двете.

Той откри резултата още в осмата минута с мощен шут от над 20 метра, а в 13-ата притисна Зимлинг в наказателното поле и го принуди сам да прати топката в мрежата си.

В края на полувремето отново Хълк отне топката от бранителя на Ливърпул - Даниел Агер, след което напредна и оформи класическата преднина на 5-кратните световни шампиони.

През втората част головите положения бяха далеч по-малко и логично се стигна само до едно попадение, дело на намиращия се в засада при паса Никлас Бендтнер.