3. Холандия игра 10 минути, но победи Финландия с 2:1 (видео)

Холандия игра 10 минути, но победи Финландия с 2:1 (видео)

Хунтелаар донесе успеха на „лалетата” с два гола за 9 минути

Финалистът от световното първенство в ЮАР – Холандия, се наложи трудно с 2:1 като домакин на Финландия във втората си европейска квалификация от група „Е”.

Домакините взеха аванс от два гола до 16-ата минута на двубоя благодарение на своя нападател Клаас Ян Хунтелаар. Бившият стрелец на Милан първо откри резултата в седмата минута след асистенция на избрания за най-добър полузащитник в предишното издание на Шампионска лига – Уесли Снайдер, а в 16-ата минута удвои преднината на своите след точно реализирана дузпа, отсъдена заради нарушение на Хакинен срещу Ван Буйтен в наказателното поле.

Само две минути след второто попадение на Холандия гостите от Финландия успяха да върнат един гол. Негов автор стана Микаел Форсел, разписал се след изпълнение на корнер в 18-ата минута. След успеха Холандия се изравни с Швеция на върха в класирането на група „Н” с две победи от два мача, но заема втората позиция заради по-лошата си голова разлика.