Хойлунд поведе Манчестър Юнайтед към 5-а поредна победа (ВИДЕО)

Нападателят с 2 гола за 7 минути в Лутън, Шоу се контузи

Манчестър Юнайтед записа 5-а последователна победа във всички турнири, след като спечели с 2:1 визитата си на Лутън от XXV кръг на Висшата лига.

Нападателят Расмус Хойлунд продължи головата си серия като реализира и двете попадения още в първите 7 минути, за да се разпише в 6-и последователен двубой на „червените дяволи“.

Лошата новина за тях е, че Люк Шоу отново се контузи и бе заменен принудително в края на първото полувреме, а Карлтън Морис върна едно попадение за домакините в 14-ата минута.

Въпреки това, новаците записаха втора поредна загуба и остават с 20 точки, само на 1 пред първия изпадащ Евертън, от чийто актив бяха отнети точки заради наказание. Манчестър Юнайтед пък вече има 44 в своя актив и е на 5 от 4-ия Астън Вила и на 3 от 5-ия Тотнъм.

Тимът на Ерик тен Хаг водеше в резултата с 2:0 още в седмата минута, благодарение на два гола на Расмус Хойлунд, който се превръща във все по-важна фигура за "червените дяволи". Датчанинът се разписа още в 37-ата секунда на двубоя.

Това бе най-бързият гол на Юнайтед при гостуване в историята на Висшата лига.

А Хойлунд стана най-младият футболист в първенството, който вкарва голове в шест поредни мача. Докато домакините се осъзнаят датският нападател вкара още веднъж, като промени посоката на шут на Алехандро Гарначо с гърди.

Лутън обаче успя да отговори бързо на предизвикателството, като Крис Морис намали на 1:2 в 14-ата минута на срещата след мощен удар с глава.

До края попадения не паднаха, макар че гостите направиха куп пропуски, включително 2 сами срещу вратаря, а домакините удариха греда в заключителните секунди на двубоя.