3. Испания разпиля Саудитска Арабия в контрола

Испания разпиля Саудитска Арабия в контрола

Европейският и световен шампион – Испания, надделя с категоричното 5:0 над Саудитска Арабия в контролна среща.

Санти Кацорла откри резултата в полза на испанците, след като се разписа в 22-ата минута, а в 28-ата асистира на Педро за второто попадение в полза на Испания. На почивката резултатът бе 2:0.

Малко след подновяването на играта през втората част, Шави наниза попадение за 3:0, а до края на двубоя Испания достигна до още две попадения. Давид Вия се разписа от дузпа в 63-ата минута, а Педро оформи крайното 5:0 в 73-ата.

Ето и съставът на Испания: Валдес (Касияс 72’), Хуанфран, Албиол, Начо Монреал, Пике (Рамос 46’), Фабрегас (Шави 46’), Кацорла (Силва 61’), Бенят, Бускетс (Иниеста 61’), Фернандо Торес (Вия 53’), Педро

Испания е в група „I” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. Там са и тимовете на Франция, Беларус, Финландия и Грузия.

Грузия и Франция вече имат по три точки, след като постигнаха победи съответно срещу Беларус и Финландия.